Kadınlar Voleybol 3. Ligi

Kadınlar Voleybol 3. Ligi
Kadınlar Voleybol 3. Ligi
- Kadınlar Voleybol 3. Lig 6. Grup takımlarından Dicle Üniversitesi, ligin ilk maçında Cizre Belediyespor'u 3-0 mağlup etti.

DİYARBAKIR (AA) - Kadınlar Voleybol 3. Lig 6. Grup takımlarından Dicle Üniversitesi, ligin ilk maçında Cizre Belediyespor'u 3-0 mağlup etti.

Cizre'de yaşanan gerilim ve şiddet olayları nedeniyle Diyarbakır'da oynanan karşılaşmayı kazanan Dicle Üniversitesi, bu sonuçla lige galibiyetle başladı.

Dicle Üniversitesi Antrenörü Zafer İpekçi, sporcularının Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu'nda eğitim gören öğrencilerden oluştuğunu söyledi.

İpekçi, bu ekibin her geçen gün daha iyi olacağını ve mücadele gücünün yükseleceğini vurguladı.

Kulüp Başkanı ve Üniversite Genel Sekreteri Mustafa Tuna'nın da ekibin çalışmalarını yakından takip ettiğini ve sporcuları olumlu yönde motive ettiğini dile getiren İpekçi, şöyle dedi:

"Güzel bir ekip ruhu var. Yöneticilerimiz yakın ilgisiyle mücadelemizi sürdürüyoruz. Ligin ilk maçını kazandık. İkinci maçımızı bu hafta kardeş takımımız Amed Sportif Faaliyetler Kulübü ile yapacağız. Diyarbakır halkını bu güzel müsabakayı izlemeye davet ediyoruz."