Kalkınma Bakanı Yılmaz:

Kalkınma Bakanı Yılmaz:
Kalkınma Bakanı Yılmaz:
- "AK Parti, eşref-i mahlukat olan insana hem inanç özgünlüğünü verdi, hem ana dilindeki engelleri kaldırdı"

DİYARBAKIR (AA) - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, " AK Parti , eşref-i mahlukat olan insana hem inanç özgünlüğünü verdi, hem ana dilindeki engelleri kaldırdı" dedi.

Beraberinde AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Süleyman Hamzaoğulları ve milletvekili adayları ile Sur ilçesinde esnaf ziyaretinde bulunan Yılmaz, vatandaşlardan Çözüm Süreci'ne verdikleri desteği sürdürmelerini istedi.

Daha sonra AK Parti milletvekili adayı Selim Ensarioğlu'nun Bağlar ilçesindeki seçim bürosunun açılışına katılan Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, AK Parti'ye olan ilginin kendilerine büyük moral verdiğini söyledi.

"AK Parti, eşref-i mahlukat olan insana hem inanç özgünlüğünü verdi, hem ana dilindeki engelleri kaldırdı. Sırf bunun için AK Parti demeye değmez mi?" ifadesini kullanan Yılmaz, şöyle devam etti:

"Şimdi birileri gelmiş sanki onların dışında hiç kimse bu memlekette sorunlara sahip çıkmıyormuş gibi sözler söylüyor. AK Parti'nin hem Türkiye 'ye hem Diyarbakır'a sayısız hizmetleri oldu. Bunlar Türkiye'nin nereden nereye geldiğini gösteriyor. Geçmişte böyle bir şey düşünebilir miydik? Hayal bile edemezdik. Şimdi çok şükür Meclis'imizde, kamu kuruluşunda ve okullarda başörtülü var. Elhamdülillah bütün bunları da AK Parti iktidarları yaptı."

 Partililere seçim çalışmalarına önem vermelerini isteyen Bakan Yılmaz, "Belli bir yaşın üstünde olanlar gençlerle oturalım ve gençlere eski Türkiye'yi anlatalım. Nereden nereye geldiğimizi anlatalım. O eski hastaneleri, yolları, okulları, yasakları, bu milletin geçmişte neler çektiğini anlatalım. Sonra da bunların nasıl değiştiğini anlatalım. Bütün bu değişimler AK Parti ile oldu" diye konuştu.

Yılmaz, Çözüm Süreci'nin AK Parti hükumeti sayesinde uygulamaya geçirildiğini vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı:

"Hepsinin altında Recep Tayyip Erdoğan 'ın ve AK Parti'nin imzası vardır. Şimdi de Ahmet Davutoğlu'nun Başbakanlığında kutlu yürüyüşü devam ettiriyoruz. Mayıs ayında Başbakan Davutoğlu, Diyarbakır'a geldiğinde kardeş kavgasının bittiği bir ortamda daha güçlü bir Türkiye diyeceğiz. El ele gönül gönüle verip hep birlikte başaracağız." 

Yılmaz, daha sonra milletvekili adaylarını tanıttı.