Kalkınma Bakanı Yılmaz:

Kalkınma Bakanı Yılmaz:
Kalkınma Bakanı Yılmaz:
- "Güçlü yönetimler olmadığı sürece ne çözüm süreci gibi projeler hayata geçirilebilir ne de ekonomi arzu ettiğimiz ölçüde gelişebilir. Bu nedenle istikrarımızın devamı çok önemli" - "Hükümet istikrarını devam ettirsin ki çözüm sürecini sonuca bağlayalım. Bu nedenle huzur ve güven ortamının tam anlamıyla güçlü hale gelmesini sağlamalıyız"

DİYARBAKIR (AA) - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Güçlü yönetimler olmadığı sürece ne çözüm süreci gibi projeler hayata geçirilebilir ne de ekonomi arzu ettiğimiz ölçüde gelişebilir. Bu nedenle istikrarımızın devamı çok önemli" dedi.

Diyarbakır'da seçim çalışması yürüten Bakan Yılmaz, AK Parti Milletvekili Mehmet Süleyman Hamzaoğulları ve partisinin milletvekili adaylarıyla Yenişehir ilçesi Gevran Caddesi'nde vatandaşlarla sohbet etti.

Yılmaz burada yaptığı açıklamada, 7 Haziran'daki seçimin önemine değinerek, vatandaşlardan destek beklediğini söyledi.

Ülkede, güçlü bir yönetim olmadığı zaman sorunların çözülemediğini kaydeden Yılmaz, şöyle dedi:

"Ülkemiz son 12 yılda bu kadar başarı sağladıysa, ekonomide ve dış politikada bu kadar başarı sağladıysak bütün bunların altında istikrar var. Güçlü yönetimler olmadığı sürece ne çözüm süreci gibi projeler hayata geçirilebilir ne de ekonomi arzu ettiğimiz ölçüde gelişebilir. Bu nedenle istikrarımızın devamı çok önemli. Hükümetimizin güçlü bir şekilde yola devam etmesi çok önemli. Hükümet istikrarını devam ettirsin ki çözüm sürecini sonuca bağlayalım. Bu nedenle huzur ve güven ortamının tam anlamıyla güçlü hale gelmesini sağlamalıyız."

Avrupa'da kaç yıldır durgunluk ve ekonomik krizin olduğunu belirten Yılmaz, buna rağmen Türkiye 'nin büyümeye devam ettiğini ifade etti.

"Eskiden dünyada kriz olmazdı, Türkiye'de kriz olurdu. Şimdi dünyada kriz var, Türkiye'de yok" diyen Yılmaz, şöyle devam etti:

"İşte bu, nereden nereye geldiğimizi en güzel şekilde gösteriyor. Diğer partilerin hükümet olma gibi bir dertleri yok. Bırakın gerçeğini hayalleri bile yetişmiyor. CHP tahmin yapıyor, yüzde 35 diyor. Hayallerinde bile iktidar olamıyorlar. Onlar sadece vatandaştan nasıl biraz daha fazla oy alırız diye vaatlerde bulunuyorlar. Fakat hiçbirinin hükümet olma gibi bir durumu yok. 78 milyona ve tüm bölgelere hitap eden ve güçlü bir şekilde devam eden tek parti AK Parti'dir." 

Bakan Yılmaz, daha sonra Kayapınar ilçesindeki bir düğün salonunda Bingöl'ün Yamaç ve çevre köyleri buluşma ve istişare etkinliğine katıldı.

Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, AK Parti'nin ekonomiyi çok büyüttüğünü anlattı.

Türkiye'nin IMF'ye borç veren bir ülke konumuna geldiğini ifade eden Yılmaz, şöyle konuştu:

"İhracatı 4 kat arttırdık. Her alanda ekonomimizi ileriye götürdük. AK Parti fakire de sahip çıktı. Diyarbakır'da 13 bin 400 engelli kardeşlerimize evde hizmet veriyoruz. Binlerce eşini kaybetmiş hanımlara maaş veriyoruz. Diyarbakır bir hazinenin üstünde oturuyor. Diyarbakır'da turizmi geliştireceğiz ve organize sanayi bölgesini büyüteceğiz. Çözüm sürecine hep destek vereceğiz. 'Bu kavga bitsin anneler ağlamasın' diyeceğiz. Kardeşliğimizi güçlendireceğiz. Çözüm süreci AK Parti'nin başlattığı bir süreçtir, sonuçlandırmak da AK Parti'ye nasip olacaktır."