Kalkınma Bakanı Yılmaz:

Kalkınma Bakanı Yılmaz:
Kalkınma Bakanı Yılmaz:
- "Silvan Barajı'na saldıranlar, aslında gençlerin işine, çiftçinin gelirine saldırmış oluyorlar. Bu bölgenin kalkınmasına saldırmış oluyorlar"

DİYARBAKIR (AA) - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Silvan Barajı'na saldıranlar, aslında gençlerin işine, çiftçinin gelirine saldırmış oluyorlar. Bu bölgenin kalkınmasına saldırmış oluyorlar" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten ve milletvekili adaylarıyla Silvan'a gelen Yılmaz, esnaf ziyaretinde bulundu.

Ardından AK Parti Silvan İlçe Başkanlığı'na geçen Yılmaz, yapımı süren Silvan Barajı'nın Türkiye 'nin en büyük projelerinden biri olduğunu söyledi.

Barajın bitirilmesiyle 2 milyon dönüm arazinin sulanacağına ve 200 bin insana imkanı doğacağına dikkati çeken Yılmaz, "Arazinin değeri artacak. Artan tarımsal faaliyet üzerinden ticaret artacak, tarıma dayalı sanayiler gelişecek. Pamuk sanayisinin gelişmesiyle birlikte konfeksiyon sanayisine altyapı oluşturacak. Hangi yönüyle bakarsanız bakın bu proje çok önemlidir" diye konuştu.

- "Niçin hiç kimse bu projeye yapılan saldırıları kınamıyor"

Silvan Barajı'na yönelik terörist saldırılara değinen Yılmaz, bunun bölgenin kalkınmasına yapılmış bir saldırı olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Maalesef bu projemize bazı saldırılar oluyor. Sayın Selahattin Demirtaş, 'Hükümet daha fazla sulama projesi yapsın' diyor. Bundan daha güzel bir sulama projesi olabilir mi? Şimdi kendisine soruyorum. Bu sulama projelerimize yapılan saldırılar hakkında acaba ne düşünüyor? Bu konuda bir açıklama yapmasından biz de memnun oluruz. Niçin bu projeye saldırılar oluyor ve niçin hiç kimse bu projeye yapılan saldırıları kınamıyor. Silvan Barajı'na saldıranlar, aslında gençlerin işine, çiftçinin gelirine saldırmış oluyorlar. Bu bölgenin kalkınmasına saldırmış oluyorlar. Dolayısıyla bunlara karşı herkesin duyarlı olması gerekiyor." 

Yılmaz, tarihi yönden zengin Silvan'ın turizm yönünden geliştirilmesi gerektiğini vurgulayarak, ilçede yapılacak devlet hastanesine ilişkin çalışmaları takip edeceklerini sözlerine ekledi.