Kaymakamlıktan bin öğrenciye kırtasiye yardımı

Kaymakamlıktan bin öğrenciye kırtasiye yardımı
Kaymakamlıktan bin öğrenciye kırtasiye yardımı
DİYARBAKIR (AA) - Hani Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ilçe genelinde bin öğrenciye kırtasiye malzemesi...

DİYARBAKIR (AA) - Hani Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ilçe genelinde bin öğrenciye kırtasiye malzemesi dağıtıldı.

Kaymakam Hidayet Sarı, Atatürk Ortaokulu'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, öğrencilere okumanın öneminden bahsetti.

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Sarı, şöyle konuştu:

"Bende yıllar önce sizin gibi bu masa ve sıralarda zor şartlar altında okudum. Çocukken 'büyüyünce kaymakam olacağım' diyordum. Azimle, kararlılıkla gecemi gündüzüme katarak mum ışığı altında ders çalıştım. Sizlerden de çok çalışmanızı kaymakam, savcı, hakim; hatta siyasete atılın milletvekili, bakan , başbakan veya cumhurbaşkanı olun. Neden olmayasınız? Bunları yapmanız için de okumanız lazım. Siz okuyun. Biz de sizlerin eğitimine her türlü yardım ve desteği veririz."

Sarı, yapılan konuşmanın ardından, içinde okul çantası ve kırtasiye malzemesi bulunan hediye paketlerini öğrencilere dağıttı.