"Kent Gönüllüleri Platformu" projesi

"Kent Gönüllüleri Platformu" projesi
"Kent Gönüllüleri Platformu" projesi
- Diyarbakır Tarihi ve Kültürel Değerleri Koruma ve Tanıtma Derneği, İçişleri Bakanlığı Dernekler Masası tarafından finanse edilen "Kent Gönüllüleri Platformu" projesini tanıttı.

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Tarihi ve Kültürel Değerleri Koruma ve Tanıtma Derneği, İçişleri Bakanlığı Dernekler Masası tarafından finanse edilen "Kent Gönüllüleri Platformu" projesini tanıttı.

Diyarbakır'da bir restorantta düzenlenen toplantıda konuşun Diyarbakır Tarihi ve Kültürel Değerleri Koruma ve Tanıtma Derneği Dernek Başkanı Eyyüp Karakaş, Diyarbakır'ın  tarih kokan bir şehir olmasına rağmen tarihinden ziyade karpuzu ile ön plana çıktığını söyledi.

Karakaş, şehirdeki sahabeler ve peygamberlerin gündeme gelmediğini dile getirerek, şunları söyledi:

"İslamiyetin buradan yayıldığı bir şehir olmasına rağmen Diyarbekir'imizin bu yönü hiç öne çıkarılmadı. Diyarbekir'imizin İslamiyetle tanışmasından sonra ışık batıya gitmiştir. Hz. Yunus'un burada yaşadığını ve surların projesini çizdiğinden kimse bahsetmedi. Yunus Peygamberin evladının, gelinin ve torununun burada medfun olduğundan kimse bahsetmiyor."

Karakaş, Diyarbakır'ın tanıtımında sivil toplum kuruluşları ve medya mensuplarına da büyük görevler düştüğünü sözlerine ekledi.

Konuşmanın ardından proje koordinatörü Şerif Yılmaz, proje ile ilgili sunum yaptı.