KKA 2015 Yılı Mali Destek Programını tanıttı

KKA 2015 Yılı Mali Destek Programını tanıttı
KKA 2015 Yılı Mali Destek Programını tanıttı
- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Arzu: "Kalkınma ajansları, bölgesel ekonomilerin gelişmesi açısından çok önemli kurumlar haline gelmiştir" - Diyarbakır Valisi Aksoy: "Hayata geçirilen projeler, hem firmalarımızın büyümesine hem de işsizliğin çözümüne katkı sağlamıştır"

DİYARBAKIR (AA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, kalkınma ajanslarının bölgesel ekonomilerin gelişmesi açısından çok önemli kurumlar haline geldiğini söyledi.

Arzu, bir otelde düzenlenen KKA 2015 Mali Destek Programı tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, ajansın Diyarbakır'a önemli katkılar sağladığını belirterek, "Kalkınma ajansları yerel dinamiklerin harekete geçirilmesi ve bölgesel ekonomilerin gelişmesi açısından çok önemli kurumlar haline gelmişlerdir" dedi.

 

Diyarbakır Valisi ve Karacadağ Kalkınma Ajansı (KKA) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aksoy ise ajansın kaynak ve uzman ekibi ile bölgenin ekonomik gelişimine önemli katkı sağladığını belirtti.

Bölgelerarası gelişmişlik farkının azaltılması için de KOBİ'lere destek verildiğini dile getiren Aksoy, şöyle konuştu:

"Hayata geçirilen projeler, hem firmalarımızın büyümesine hem de işsizliğin çözümüne katkı sağlamıştır. Aynı zamanda doğrudan bölgedeki sosyal sorunların çözümüne yönelik uygulanan projelerin gerçekleşmesine de yardımcı olmuştur. Diyarbakır Yatırım Destek Ofisi, özellikle Diyarbakır'a yatırım yapmak isteyen girişimcilere ücretsiz olarak hizmet vermektedir."

- 28 milyon lira hibe verilecek

Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Dr. Hasan Maral da 4 ayrı program kapsamında 28 milyon lira tutarında destek sunacaklarını kaydederek, "Son 5 yılda 156 milyon lira tutarında kaynağı Diyarbakır ve Şanlıurfa'da yatırımlara aktardık" şeklinde konuştu.