Kobani'deki bombalı saldırılar

Kobani'deki bombalı saldırılar
Kobani'deki bombalı saldırılar
DİYARBAKIR (AA) - Ortadoğu Çözüm Platformu, Kobani meydana gelen saldırıları kınadı.Platform sözcüsü Ahmet Ay, Kobani'deki saldırılara...

DİYARBAKIR (AA) -  Ortadoğu Çözüm Platformu, Kobani meydana gelen saldırıları kınadı.

Platform sözcüsü Ahmet Ay, Kobani'deki saldırılara ilişkin yaptığı açıklamada,  Suriye 'de, Esed'e karşı ve demokratik bir ülke inşa etmek için halkın ayaklandığını, bu ayaklanmanın enerji kaynaklarını kontrol etmek isteyen Batı'nın kışkırtmasıyla sivillerin katliamına dönüştüğünü söyledi.

Kobani'deki saldırılara değinen Ay, ''Kürtlere yönelik bu katliamın hem bölgede yaşayan İslami kesimi, hem Suriye'de özgürlük mücadelesi veren hareketleri, hem de İslam dünyasının kendisine son dönemde oldukça umut bağladığı Türkiye 'yi uluslararası camiada zor durumda bırakmak üzere ince tasarlanmış hamleler olduğu aşikardır'' dedi.

DAİŞ terör örgütü tarafından Kobani'deki sivillere yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırılarla yüreklerinin bir kez daha yandığını ifade eden Ay, saldırıyı en şiddetli bir şekilde kınadığını belirterek, hayatını kaybeden Müslüman Kürt kardeşlerine "Allah'tan rahmet" dilediğini ifade etti.