Kulüplerarası Yıldızlar Hentbol Grup Müsabakaları

Kulüplerarası Yıldızlar Hentbol Grup Müsabakaları
Kulüplerarası Yıldızlar Hentbol Grup Müsabakaları
- Malatya'da düzenlenen Kulüplerarası Yıldızlar Hentbol Grup Müsabakalarında Diyarbakır Kayapınar Belediyespor, namağlup şampiyon oldu.

DİYARBAKIR (AA) - Malatya'da düzenlenen Kulüplerarası Yıldızlar Hentbol Grup Müsabakalarında Diyarbakır Kayapınar Belediyespor, namağlup şampiyon oldu.

Kayapınar Belediyespor Antrenörü Erdal Aydın, yaptığı açıklamada, Malatya'da 3 gün süren müsabakaları namağlup olarak tamamlayarak şampiyon olduklarını söyledi.

Aydın, elde edilen başarıdan dolayı Diyarbakır'ı Türkiye yarı finallerinde temsil etme hakkını elde ettiklerini kaydetti.

Hentbolda büyük bir atılım içerisinde olduklarını belirten Aydın, şunları söyledi:

"Kulüp olarak önemli gelişmelere imza attık. Son yılların en başarılı ekibini oluşturduk. Katıldığımız müsabakalarda önemli dereceler elde ettik. Son olarak Malatya'da yapılan Kulüplerarası Yıldızlar Hentbol Grup Müsabakaları'nda şampiyon olduk. Malatya'da oynadığımız 4 maçın 4'nü de kazandık. Bu önemli bir başarıdır. 8-11 Mayıs tarihleri arasında Türkiye yarı finallerine katılacağız. Müsabakaların yapılacağı yer henüz belirlenmedi. Daha sonra açıklanacak. Ama hazırlıklarımızı sıkı bir şekilde sürdürüyoruz."

Kulüplerarası Küçükler Hentbol Türkiye Şampiyonası'na da katılacaklarını belirten Aydın, "Her yaş kategorisinde mücadele ediyoruz. Küçük takımımız da önemli başarılar elde etti. Bu nedenle Türkiye finallerine katılacaklar. Türkiye finalleri de 7-12 Haziran tarihleri arasında yapılacak" dedi.

Aydın, kendilerine büyük destek veren Kayapınar Belediye Başkanı, Başkan Yardımcıları ve kulüp yöneticilerine çok teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.