"Kürtler PKK'dan gördüğü zararı kimseden görmemiştir"

"Kürtler PKK'dan gördüğü zararı kimseden görmemiştir"
"Kürtler PKK'dan gördüğü zararı kimseden görmemiştir"
- Alimler ve Medreseler Birliği Başkanı Kılıçaslan: - "Terör örgütü PKK'nın hem maddi hem manevi olarak Kürtlere yaptığı zulüm, bugüne kadar hiç kimse tarafından yapılmamıştır" - "(Yenişehir Belediyesi) Gerçekten siz Kürtlerin iyiliğini isteseydiniz, haklarını isteseydiniz, Kürtlerin peygamberine hakaret etmezdiniz. Bu millet dindardır, bu millet Müslümandır"

DİYARBAKIR (AA) - MUHYETTİN BEYCA-SELMAN TÜR - Alimler ve Medreseler Birliği Başkanı Enver Kılıçaslan, "Kürtler, PKK 'dan gördüğü zararı kimseden görmemiştir. Terör örgütü PKK'nın hem maddi hem manevi olarak Kürtlere yaptığı zulüm, bugüne kadar hiç kimse tarafından yapılmamıştır" dedi.

Son aylarda yaşanan terör saldırıları, camilerin bunlardan zarar görmesi ve DBP'li Yenişehir Belediyesince bilboardlara Hazreti Muhammed'e hakaret içeren karikatürlerin asılmasına tepkiler sürüyor. Güneydoğudaki sivil toplum örgütü temsilcileri ile kanaat önderleri de son aylarda yaşananların, bölge halkınca tasvip edilmediğine dikkati çekiyor.

Kılıçaslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölge halkının, son aylarda yaşanan olayları desteklemediğini, bunlara tepki gösterdiğini bildirdi.

Kürtlerin, PKK ve HDP'den gördüğü zararı kimseden görmediğini öne süren Kılıçaslan, "Terör örgütü PKK'nın hem maddi hem manevi olarak Kürtlere yaptığı zulüm, bugüne kadar hiç kimse tarafından yapılmamıştır. Kürtler kadar dindar bir millet yoktur. Binlerce, on binlerce, yüz binlerce Kürt genci dinsiz yapıldı. Allah'a, peygamberlere, kıyamete inanmıyorlar" görüşünü paylaştı.

- "Kürtler, İslamiyeti gönüllü kabul etti"

HDP ve PKK'nın her fırsatta İslami değerlere hakaret ettiğini savunan Kılıçaslan, "Oysa, İslamiyet memleketimize geldiğinde Kürt milleti sahabelerle savaşmadan, gönüllü olarak İslamiyet'i kabul etti. Devlet olmadıkları halde şimdiye kadar İslam'ı en güzel şekilde yaşamışlardır" dedi.

Kürt kökenli İslam alimlerinin Müslümanlık için verdiği mücadeleleri anlatan Kılıçaslan, "PKK ve HDP, Kürtleri İslami değerlerden uzaklaştırmaya çalışıyor. Kürtlere hizmet etmiyorlar" diye konuştu.

Kılıçaslan, şöyle devam etti:

"Yakın zamana kadar Kürtler televizyonlarda bir kelime Kürtçe konuşamıyordu. Ama şimdi Kürtçe televizyonlar, radyo, dergi, gazeteler var. Kürtçe şarkılar, türküler söyleniyor, programlar yapılıyor. Bu memlekette, 'Fabrikalar, barajlar, yollar, köprüler yok' diyorlardı. Ama şimdi hükümet bütün bunları yapıyor. Onlar da mayın döşüyorlar. Kürt milleti yola çıkamıyor, pikniğe gidemiyor. Hatta Kürtlerin çoğu malını, mülkünü, toprağını, evini bırakarak batıya gidiyor."

- Diyarbakır'da bilbordlara asılan afişe tepki

DBP'li Yenişehir Belediyesinin, " çocuk gelinlere dikkati çekmek" için billboardlara astığı ve Hazreti Muhammed'e hakaret içeren afişe de tepki gösteren Kılıçaslan, şunları söyledi:

"(Yenişehir Belediyesi) Gerçekten siz Kürtlerin iyiliğini isteseydiniz, Kürtlerin haklarını isteseydiniz, Kürtlerin peygamberine hakaret etmezdiniz. Bu millet dindardır, bu millet Müslümandır. Bu millet peygamberi için canını, malını, evlatlarını verir. Zannetmesinler ki bu millet peygamberini terk eder. Bunlar ara sıra bu milleti deniyorlar, 'Acaba Allah'ın, peygamberin aleyhinde konuşsak, acaba bunlar sahip çıkacaklar mı' diye. Ama her seferinde İslami camialar, cemaatler, peygamberine, dinine ve mukaddesatına sahip çıkıyor. Onlar, bu milletin dostu değil, düşmanıdır. Bu milletin hem dinini hem ahiretini hem de dünyasını tahrip etmek istiyorlar."

- "DBP'li bir tek belediye bile halkına hizmet etmiyor"

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde birçok belediyenin DBP'nin elinde olduğunu dile getiren Kılıçaslan, buna rağmen halka hizmet vermediklerini öne sürdü.

Kılıçaslan, "Daima milleti soyuyorlar, milletten para alıyorlar, hiçbir zaman millete faydaları olmadı. Aldıkları bu paralarla militanları, akılsız, cahil insanları dağa gönderiyorlar, cezaevlerine gönderiyorlar. Ellerine molotofkokteyli veriyorlar, dükkanlara, evlere, arabalara atıyorlar. Ama onların liderleri para içinde yaşıyor, çocukları özel okullarda, dış devletlerde okuyor" iddiasında bulundu.

- Camilerin cephanelik olarak kullanılması

Mardin'de terör örgütü PKK ve gençlik yapılanması YDG-H mensuplarının bazı camileri mühimmat deposu olarak kullandığını belirten Kılıçaslan, 6  ve 7 Ekim'de de benzer olayların yaşandığına dikkati çekti.

"Camiler Allah'ın evleridir" sözünü hatırlatan Kılıçaslan, "PKK ve YDG-H, milletin camilerden uzaklaşmasını istiyor. Camilerin, teröristler için silah deposu olarak kullanılmasını istiyorlar. Camiler sadece ibadet için yapılmıştır. 6 ve 7 Ekim'de de Kur'anları yaktılar, kitapları yaktılar" dedi.

Yahudi ve Hristiyanların dahi İslami değerlere saygı gösterdiğini anlatan Kılıçaslan, şunları kaydetti:

"Hristiyanların, Yahudilerin bile İslam'ın bazı hükümlerine hürmeti vardır. Onlar da Allah ve peygambere inanırlar, imanları vardır. Kıyamete inanırlar, mabetlerine hürmet ederler. Bir insan dinini terk etti mi, her şeyi terk eder. Terör örgütünün gayesi şimdiye kadar dinine, haysiyetine, şerefine, örf ve adetine bağlı kalan Kürt milletini bunlardan koparmaktır."