Lice'de jandarmayı gözetleyen 2 kişi yakalandı

Lice'de jandarmayı gözetleyen 2 kişi yakalandı
Lice'de jandarmayı gözetleyen 2 kişi yakalandı
- Diyarbakır'da Lice Jandarma Komutanlığını gözetleyen ve eylem hazırlığında olduğu değerlendirilen 2 kişi gözaltına alındı, 2 tabanca ele geçirildi

DİYARBAKIR (AA) - Lice'de İlçe Jandarma Komutanlığını gözetleyen ve eylem hazırlığında olduğu değerlendirilen 2 kişi yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Lice'nin Fis Ovası mevkisinde, terör örgütleri mensuplarınca bomba yüklü aracın patlatılması sonucu 2 askerin şehit edildiği, 4 askerin de yaralandığı olayın ardından şüpheli araç ve şahıslar üzerindeki kontrol ve uygulamaların yoğunlaştırıldığı belirtildi.

Kelvan Mahallesi Lise Caddesi'nde 06 plakalı aracın başında bekleyen ve İlçe Jandarma Komutanlığını gözetleyerek eylem hazırlığında olduğu değerlendirilen 2 şüphelinin fiziki takibe alındığı kaydedilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Şahısların yanına gidilerek araç ve şahıslar kontrol edildi. Kontrolde, aracın torpidosunda poşet içerisinde 2 tabanca ve yaklaşık 100 gram esrar ele geçirildi. Yakalanan R.T. ve E.G. ile ilgili soruşturma sürmektedir."


  ETİKETLER:

  Lice

  ,

  şehit

  ,

  Soruşturma

  ,

  bomba

  ,

  ilçe

  ,

  jandarma

  ,

  Eylem

  ,

  emniyet