Lice'de polis ve jandarmaya düzenlenen saldırı

Lice'de polis ve jandarmaya düzenlenen saldırı
Lice'de polis ve jandarmaya düzenlenen saldırı
- Lice ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı binalarına düzenlenen eş zamanlı saldırıda 1 kişi gözaltına alındı, roketatar ve 3 el bombası ele geçirildi

DİYARBAKIR (AA) - Lice'de PKK 'lı teröristlerce  İlçe  Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü binalarına eş zamanlı düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili bir kişinin gözaltına alındığı, roketatar ve 3 el bombasının ele geçirildiği bildirildi.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bölücü terör örgütü mensuplarınca İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı'na roketatarlı ve uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunulduğu anımsatıldı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne pikap araç içerisinde gelen 4 terörist tarafından 3 roketatarlı ve silahlı saldırı yapıldığı anımsatılan açıklamada, aynı saatlerde İlçe Jandarma birliklerine de silahlı ve roketatarlı saldırıda bulunulduğu kaydedildi.

Saldırıların ardından araçla kaçan teröristlerin aracının devrildiği, bir süre yaya olarak kaçtıkları, ardından da gasp ettikleri 21 plakalı araçla olay yerinden kaçtıkları ifade edilen açıklamada, saldırısı sonrasında 1 roketatar, 3 el bombası, 2 hücum yeleği, 6 kalaşnikof şarjörü 1 el telsizi ele geçirildiği bildirildi.

Olayla ilgili, şüpheli E.Y.'nin gözaltına alındığı kaydedilen açıklamada, saldırılarda herhangi bir yaralanma ve can kaybı meydana gelmediği belirtildi.

Teröristlerin yakalanmasına yönelik başlatılan operasyon sürüyor.