Lice'deki terör saldırıları MOBESE'ye yansıdı

Lice'deki terör saldırıları MOBESE'ye yansıdı
Lice'deki terör saldırıları MOBESE'ye yansıdı
- Diyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarının sokaklarda silah zoruyla durdurdukları iş makineleriyle parke taşlarını söktüğü, iletişimi sağlayan fiber optik kabloları tahrip ettiği saldırılar, MOBESE kameralarınca kaydedildi - Görüntülerde, uzun namlulu silah ve tabancalarla sokaklarda dolaşan yüzü maskeli teröristlerin MOBESE kameralarına ateş etmesi ve iş makineleriyle direklere zarar vermesi yer alıyor

DİYARBAKIR (AA) - SÜLEYMAN UMUT GÜRHAN - Lice'de sokak eylemlerine katılan, güvenlik güçlerine silahlarla ateş eden ve vatandaşların huzurunu bozmaya yönelik saldırılarda bulunan terör örgütü PKK mensupları, MOBESE kameralarınca görüntülendi.

AA'nın ulaştığı kayıtlarda, örgüt mensuplarının gruplar halinde ellerindeki uzun namlulu silahlar ve tabancalarla yol ortasında beklediği görülüyor. 

Yüzü maskeli teröristler, silah zoruyla durdurdukları  makinesine biniyor ve operatörü aracı kullanmaya zorluyor.

- MOBESE kameralarına saldırı 

Teröristler, güvenlik güçlerinin görüntü almasını engellemek için iş makinesi ile MOBESE kameralarının direklerini yıkmaya çalışıyor. Saldırı anında, MOBESE kamerası sallanıyor.

Başka bir sokaktaki MOBESE kamerasına ise yüzleri maskeli, ellerinde uzun namlulu silahlar ve tabancalar bulunan örgüt mensuplarının gasbettikleri kepçeyle yollardaki parke taşlarını sökmesi, ilçede iletişimi sağlayan fiber optik kablolara zarar vermeleri yansıdı. 

Teröristler, bölgeye güvenlik güçlerinin girmesini engellemek için yollara demir yığını ve lastik koyarak, silahlarla yol kesiyor.

Görüntülerde, tabancalar ve uzun namlulu silahlarla MOBESE kameralarına ateş eden teröristlerin güvenlik güçlerinin bölgeye gelmesiyle olay yerinden kaçması yer alıyor. 


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Lice

  ,

  örgüt

  ,

  saldırı

  ,

  ,

  güvenlik

  ,

  silah