MAGROTEX 2015 Mardin Tarım ve Gıda Fuarı

MAGROTEX 2015 Mardin Tarım ve Gıda Fuarı
MAGROTEX 2015 Mardin Tarım ve Gıda Fuarı
- Mardin'de MAGROTEX 2015 Mardin Tarım ve Gıda Fuarı hazırlıklarının tamamlandığı bildirildi.

MARDİN (AA) - Mardin'de MAGROTEX 2015 Mardin Tarım ve Gıda Fuarı hazırlıklarının tamamlandığı bildirildi.

Mardin Valiliği'nden yapılan açıklamada, Mardin Organize Sanayi Müdürlüğü, Mardin Ticaret ve Sanayi Odası ve Kızıltepe Ticaret Borsası'nın katkılarıyla ikincisi bu yıl düzenlenecek olan  MAGROTEX 2015 Mardin Tarım ve Gıda Fuarı'nın açılışının yarın yapılacağı belirtildi.

Son gelişen teknolojiler hakkında çiftçileri bilgilendirmek ve bölge ekonomisine katkı sağlamanın amaçalandığı belirtilen açıklamada, 17 ilden 120 firmanın fuarda katılımcı olarak yer alacağı belirtildi.

Fuarda tarım makinaları, traktör, biçerdöver, sulama sistemleri, tohum gübre, fide, arıcılık, gıda ve gıda makinaları ürünlerinin yer alacağı beliritlen açıklamada şöyle denildi:

"2015 Mardin Tarım ve Gıda Fuarı 20 bin metrekare alana kurulmuştur. Fuar KOSGEB fuar destekli olup bazı katılımcı firmalar KOSGEP fuar desteğinden yararlanacaktır. Fuara Irak 'tan Yoğun ziyaretçi katılımı beklenmektedir. Mardin ve çevre illerden yaklaşık 100 bin ziyaretçinin fuarı ziyaret edeceği tahmin edilmektedir. Fuarla ilgili bilgilendirmelerden ve konuşmalardan sonra fuarın açılışı yapılacak stantlar ziyaret edilecektir."


  ETİKETLER:

  Irak

  ,

  çevre

  ,

  Tarım

  ,

  Fuar

  ,

  gıda

  ,

  sanayi

  ,

  2015