Mardin, "9. Travel Turkey İzmir" fuarında tanıtıldı

Mardin, "9. Travel Turkey İzmir" fuarında tanıtıldı
Mardin, "9. Travel Turkey İzmir" fuarında tanıtıldı
- Mardin, "9. Travel Turkey İzmir" turizm fuarına bu yıl da katılım sağladı.

MARDİN (AA) - Mardin, Türkiye'nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan "9. Travel Turkey İzmir" turizm fuarına bu yıl da katılım sağladı.

Kızıltepe Kaymakamı Ali Güldoğan, Mardin İl Kültür ve Turizm Müdürü Alaattin Aydın, Mardin Müze Müdürü Nihat Erdoğan ve Kızıltepe ÇATOM temsilcilerinin katıldığı fuarda, Mardin'in tarihi ve kültürel tanıtımı için stand açıldı.

Kızıltepe Kaymakamı Güldoğan, sahip olduğu kadim kültürü ve mimari değerleriyle dünyanın en önemli medeniyet şehirlerinden biri olan Mardin'in 9. Travel Turkey İzmir Fuarı'nda açmış olduğu standın gördüğü ilginin kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Tarih, kültür ve medeniyet şehri olan Mardin'n, sahip olduğu potansiyelle birlikte her alanda tanıtmanın gayreti içerisinde olduklarını aktaran Güldoğan, şöyle konuştu:

"Türkiye'den ve dünyanın değişik ülkelerinden gelen misafirlere burada tadımlık da olsa Mardin'i tanıma fırsatı sunmuş oluyoruz. Bu önemli organizasyonda turizm zenginliklerimizi, farklı destinasyonlarımızı yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentelere, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan tüketicilere göstermeyi hedefliyoruz. Ayrıca özellikle belirtmekte fayda görüyorum. Biz, İzmir'e sadece fuar için gelmedik. Biliyorsunuz İzmir'de çok sayıda Mardinli hemşehrimiz yaşıyor. Burası adeta ikinci bir Mardin gibi, İzmir'de yaşayan hemşehrilerimizle kucaklaşmak üzere de buradayız. Hemşehrilerimizle olan buluşmamızda aynı zamanda Mardin'imiz için daha neleri yapabileceğimizin fikir alışverişini de yapıyoruz."