Mardin Valisi Koçak korucularla bir araya geldi

Mardin Valisi Koçak korucularla bir araya geldi
Mardin Valisi Koçak korucularla bir araya geldi
- Koçak: - "Korucularımız, vatan ve milletin bölünmez bütünlüğü, ezanın susmaması, bayrağın inmemesi için canlarını ortaya koymuşlardır"

MARDİN (AA) - Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, korucuların çok önemli görevler üstlendiğini belirterek, "Korucularımız, vatan ve milletin bölünmez bütünlüğü, ezanın susmaması, bayrağın inmemesi için canlarını ortaya koymuşlardır" dedi. 

Koçak, kentte bir otelde korucubaşılarla yapılan toplantıda,  Türkiye 'nin tarih boyunca mazlumların koruyucusu olduğunu söyledi. 

Türkiye'nin bugün de bütün mazlumların elinden tutmayı sürdürdüğünü anlatan Koçak, "Sizin burada yaptığınız güvenlik mücadelesi, birçok insanı etkiliyor. Bu şuurla mücadelemize devam etmemiz gerekiyor. Bu zamana kadar korucularımız büyük kahramanlık hikayeleri yazdı. Bu hikayeler kanla, gözyaşıyla yazıldı" diye konuştu. 

Korucuların özlük haklarının iyileştirildiğini ve ihtiyaçlar doğrultusunda bunun devam edeceğini dile getiren Koçak, "Hiçbir korucu bu mücadeleye para için girmedi. Korucularımız, vatan ve milletin bölünmez bütünlüğü, ezanın susmaması, bayrağın inmemesi için canlarını ortaya koymuşlardır. Bunun karşılığı para olmaz. Ancak ihtiyaç olduğunda da devletimiz her türlü imkanıyla korucularımızın yanında yer alacaktır" ifadelerini kullandı.

Vali Koçak, şunları kaydetti:

"Her toplumun içinde olduğu gibi koruculuk müessesinde de çürük elmalar çıkabilir. Bu çürük elmalar temizlenerek, yolumuza daha güçlü devam edeceğiz. Hukuk ve kanunların dışına çıkan olabilir. Onlarla bu zamana kadar yollarımızı ayırdık, bundan sonra da ayırmaya devam edeceğiz. Bu kadar ulvi amaçlarla bir araya gelmiş insanların içinde çürük elma barındırılması düşünülemez. Bunu biz kabul etmeyiz. Siz hiç kabul etmezsiniz. Bu anlamda da ortaya çıkacak kötü örneklerin, bütün koruculuk camiasına yansıtılmaması gerekir."

- "Herkes elinden gelenin fazlasını yapmalı"

Mardin İl Jandarma Alay Komutanı Alaaddin Karsavuran ise zor bir dönemden geçtiklerini belirtti.

Terörle mücadelenin yoğun şekilde devam ettiğini vurgulayan Karsavuran, "Bizlere ve sizlere çok önemli görevler düşüyor. Herkes bu sorumluluğun bilinciyle, artık teröre son noktayı koymak için ne gerekiyorsa, elinden gelenin fazlasını yapmak mecburiyetinde" dedi.

Toplantıya, 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Salih Kırhan ile Türkiye Geçici Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Orhan Kandemir de katıldı.