Mardin ve Van'da terör saldırıları

Mardin ve Van'da terör saldırıları
Mardin ve Van'da terör saldırıları
- Mardin'de teröristler, roketatar ve uzun namlulu silahlarla trafoyu tahrip etti - Van'da polislere uzun namlulu silahlarla ateş açan bölücü terör örgütü PKK üyeleri, saldırıya anında karşılık verilmesi üzerine kaçtı

MARDİN/ VAN  (AA) - Mardin'de trafoya, Van'da da zırhlı polis araçlarına bölücü terör örgütü PKK üyelerince saldırı düzenlendi.

Mardin Valiliğinden yapılan açıklamada, Mardin- Diyarbakır karayolunun 13. kilometresindeki Dicle EDAŞ'a ait trafoya roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş edildiği bildirildi.

Saldırıda trafonun bir bölümünün zarar gördüğü belirtilen açıklamada, "Söz konusu trafoda 2 özel güvenlik görevlisi ve 1 işçi bulunmakta olup, olayla ilgili görevli personelde herhangi bir yaralanma ve can kaybı yaşanmamıştır. Olay sonrası bölgeye jandarma özel harekat ve komando timi sevk edilmiş olup, ilgili araştırmalar ve çalışmalar devam etmektedir" ifadesine yer verildi.

- Van

Van'ın Bahçesaray ilçesindeki Karabet Geçidi'nde teröristlerce yola döşenen mayın, 2 zırhlı polis aracının geçişi sırasında patladı.

Patlamanın ardından polislere uzun namlulu silahlarla ateş açan teröristler, saldırıya anında karşılık verilmesi üzerine kaçtı.

Herhangi bir zayiatın meydana gelmediği saldırı sonrasında teröristlere yönelik operasyon başlatıldı.