Mardin'de 2 bin 300 kişilik spor salonu ve olimpik yüzme havuzu

Mardin'de 2 bin 300 kişilik spor salonu ve olimpik yüzme havuzu
Mardin'de 2 bin 300 kişilik spor salonu ve olimpik yüzme havuzu
- AK Parti Mardin İl Başkanı Bahattin Uncu, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Mardin'de yapımına başlanan 2 bin 300 kişilik spor salonu ve olimpik yüzme havuzu inşaatlarında incelemelerde bulundu.

MARDİN (AA) - AK Parti Mardin İl Başkanı Bahattin Uncu, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Mardin'de yapımına başlanan 2 bin 300 kişilik spor salonu ve olimpik yüzme havuzu inşaatlarında incelemelerde bulundu.

Mevcut Atatürk Spor Salonu'nun büyük şehir olan Mardin'e yakışmadığını belirten Uncu, faaliyete geçecek olan tesislerin büyük bir boşluğu dolduracağını ifade etti.

Kapasitesi büyük olan tesislerin o şehrin büyüklüğünü ifade ettiğini dile getiren Uncu şunları söyledi:

"En ufak bir organizasyonda bile yetersiz kalan Atatürk Spor Salonu'nun yerine 2 bin 300 kişilik dev bir tesis kurulacak. Bu yatırımlar bizim için onur vericidir. Şehrimizde yapılan duble yollardan, hastanelere kadar ne söz verilmişse hükümetlerimiz tarafından yerine getirilmiştir. Spor salonu sözü verilmişti ama olimpik yüzme havuzu ile birlikte inşa ediliyor. AK Parti her zaman olduğu gibi burada da farkını ortaya koyuyor. Bu tesislerimizde Başbakanımızın Ak Parti İl Kadın Kolları Kongresi'nde de değindiği gibi inşallah en kısa zamanda tamamlanıp halkımıza sunulacaktır."