Mardin'de "Askıda Ekmek" projesi

Mardin'de "Askıda Ekmek" projesi
Mardin'de "Askıda Ekmek" projesi
- Mardin'de din görevlileri ve fırıncı esnafı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara katkı sağlamak için "Askıda Ekmek" projesini uygulamaya başladı.

MARDİN (AA) - Mardin'de din görevlileri ve fırıncı esnafı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara katkı sağlamak için "Askıda Ekmek " projesini uygulamaya başladı. 

Mardin ve Artuklu İlçe Müftülüğünün desteği ile hazırlanan ve tüm fırınlarda başlatılan projeyle, muhtaç ailelere ve özellikle şehirde yaşayan Suriyeli ailelere yardımın ulaşmasının amaçlandığı belirtildi.

Proje ile ilgili bilgi veren Fuat Yağcı Camii İmam Hatibi Hasan Yenigün, proje ile hayırseverlerin, ihtiyaç sahiplerini rencide etmeden onlarla ekmeklerini paylaşmalarını sağlamaya çalışacaklarını ifade etti.

Zenginler ile yoksullar arasında yardım köprüsü kurmak istediklerini belirten Yenigün, şöyle konuştu:

"Fırından ekmek alan hayırseverler, yoksullara vermek için istediği kadar ekmeğin parasını ödeyerek askıya ekmek bırakabiliyor. Böylece fakirlere, muhtaçlara daha fazla ekmek ulaştırmış olacağız. Hayırseverlerin de ihtiyaç sahiplerinin de birbirini görmediği bu yardımlaşma modeli gösterişten uzak toplumsal fayda oluşturan bir yaklaşımdır. Din görevlileri olarak, bu uygulama ile sadece alan el ile veren eli gizliden buluşturmayı, muhtaç kardeşlerini hatırlatmayı hedeflemekteyiz."

Mardin Fırıncılar Odası Başkanı Murat Sara ise, böyle bir projeye destek vermekten büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Tüm fırıncı esnafının toplumsal sorumluluk olarak bu projeyi gördüğünü, bu nedenle de büyük bir ilgi ve destekle karşılandığını kaydeden Sara, "Bu projede üzerimize düşen bütün görevleri yerine getirip katkı sunmaya devam edeceğiz" dedi.


  ETİKETLER:

  İmam

  ,

  Proje

  ,

  ilçe

  ,

  ekmek

  ,

  Uzak