Mardin'de "Askıda Ekmek" projesi

Mardin'de "Askıda Ekmek" projesi
Mardin'de "Askıda Ekmek" projesi
- Mardin'de din görevlileri ve fırıncı esnafının, ihtiyaç sahibi vatandaşlara katkı sağlamak için başlatmış olduğu "Askıda Ekmek" projesi devam ediyor

MARDİN (AA) - Mardin'de din görevlileri ve fırıncı esnafı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara katkı sağlamak için "Askıda Ekmek" projesinin genişletilmesi planlanıyor.

Mardin ve Artuklu İlçe Müftülüğünün desteği ile hazırlanan ve tüm fırınlarda başlatılan projeyle, muhtaç ailelere ve özellikle şehirde yaşayan Suriyeli ailelere yardımın ulaşmasının amaçlandığı projenin kent genelinde uygulanması için çalışmalar yapılıyor.

Mardin Müftülüğü'nde düzenlenen toplantıda konuşan Mardin Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı  Adalet Ergüntali, başlatılan projeye destek amaçlı  genişletmeyi istediklerini söyledi.

Projenin kent genelinde yayılması için bir takım çalışmaların yapıldığını belirten Ergüntali, şöyle dedi:

"Projeyi başlatan müftülük, din görevlileri ve fırıncı esnafına çok teşekkür ediyoruz. Bizlerde sivil toplum kuruluşları olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirmek istiyoruz. Bu projenin il geneline daha yaygınlaşmasını arzu ediyoruz. Bu yönde çalışmalarımız olacak."