Mardin'de film gösterimi

Mardin'de film gösterimi
Mardin'de film gösterimi
MARDİN (AA) - Mardin Büyükşehir Kadın Politikaları Daire Başkanlığınca, belediyedeki kadın çalışanlara yönelik "Demir Çeneli Melekler" adlı film...

MARDİN (AA) - Mardin Büyükşehir Kadın Politikaları Daire Başkanlığınca, belediyedeki kadın çalışanlara yönelik "Demir Çeneli Melekler" adlı film gösterimi yapıldı.

Belediye toplantı salonunda kadınların siyasi haklarını elde etmeyi konu alan film çalışanlar tarafından ilgiyle izlendi.

Büyükşehir Kadın Politikalarını Geliştirme Başkanı Mekiye Güzel, kadınların kendi haklarını bilmeleri ve talep etmelerinin yanı sıra kadınların birlikte mücadelesinde ne kadar güçlü olduklarını göstermek amacıyla böyle bir etkinlik yürüttüklerini söyledi.

Bu tarz çalışmalar kadınların hem bulundukları kurumda sosyal ilişkilerini geliştirmeleri hem de kadın konulu sanatsal faaliyetlerle işlerine daha çok motive olmalarını sağladığını ifade eden Güzel, şöyle dedi:

"Kadınlar nerede olursa olsun birliktelikleri çok önemlidir. Eğer kadın mücadelesi bu aşamaya gelmişse kadınların birlikteliği bunda çok etkili olmuştur. Kadınlar sadece evde değil her alanda kendini ifade etmelidir. Göstermiş olduğumuz filmde görüldüğü gibi kadınların siyasi alana girmeleri ve bu yolda vermiş oldukları mücadele anlatılmaktadır. Bir de kadın konulu filmlerin hem erkeklerce hem de kadınlarca izlenmesi kadın mücadelesinin tanınması ve büyümesi açısından önemlidir." 

Güzel, mahallelerde de film gösteriminin yanı sıra seminer hazırlıkları yaptıklarını sözlerine ekledi.