Mardin'de kaybolan kız çocuğu

Mardin'de kaybolan kız çocuğu
Mardin'de kaybolan kız çocuğu
- Midyat ilçesinde evden ayrıldıktan sonra bir daha haber alınamayan 5 yaşındaki Ecrin Tunç'u arama çalışmaları devam ediyor

MARDİN (AA) - Mardin'in Midyat ilçesinde önceki gün bakkala gitmek için evden ayrıldıktan sonra bir daha haber alınamayan 5 yaşındaki Ecrin Tunç'u arama çalışmaları havadan ve karadan sürüyor.

Mardin Valiliği'nden yapılan açıklamada, Harmanlı Mahallesinde anne ve babası ile dedesini ziyarete gelen Tunç'un, annesinin evde temizlik yaptığı sırada mahalle içindeki bakkala gitmek üzere evden ayrıldığı anımsatıldı.

Açıklamada, Ecrin Tunç'un bakkaldan dönmemesi üzerine şüphelenen aile bireylerince yapılan aramalara rağmen çocuğun bulunamadığı belirtildi.

Konuyla ilgili adli tahkikat başlatıldığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Arama çalışmalarına, Diyarbakır ve Mardin İl Jandarma Komutanlığından ekipler katılmıştır. Kayıp kız çocuğunun arama faaliyeti, 1 helikopter, 5 jandarma komando ve iç güvenlik timi, 27 geçici köy korucusu, Mardin AFAD Müdürlüğünden 5 kişilik arama ekibi ve iz takip köpekleriyle devam ediyor. Kayıp kız çocuğumuzun bir an önce bulunması amacıyla Valilik olarak süreç takip edilmekte, gerekli çalışmalar hassasiyetle ve hız kesmeden devam etmektedir."