Mardin'de kutlu doğum haftası etkinliği

Mardin'de kutlu doğum haftası etkinliği
Mardin'de kutlu doğum haftası etkinliği
- Mardin'de kutlu doğum haftasında düzenlenecek etkinlik için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

MARDİN (AA) - Mardin'de kutlu doğum haftasında düzenlenecek etkinlik için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Peygamber Sevdalıları Platformu ve Mardin Dostluk Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nce, 4 Nisanda 'Kutlu Doğum Haftası' etkinliği düzenlencek.

Mardin-Dost-Der Genel Sekreteri Mehmet Arasan, dernek binasında gaztecilere yaptığı açıklamada, etkinliğin Karayolları Parkı miting alanında yapılacağını söyledi.

Herkesi etkinliğe davet ettiklerini belirten Arasan, kentin farklı noktalarına afiş ve pankartların asıldığını, ayrıca hazırlanan Kürtçe ve Türkçe ilahi CD'lerinin ücretsiz bir şekilde halka dağıtıldığını söyledi.

Kur'anı Kerim tilavetiyle başlayacak Kutlu Doğum etkinliğinde Mevlidi okunacağını belirten Arasan, ilahi ve ezgilerin seslendirileceğini ve bölgenin tanınmış isimlerin günün anlam ve önemine binaen konuşmaların yapacaklarını ifade etti. 

Arasan, şunları söyledi:

"Sevgili Peygamberimizin dünyaya teşriflerinin kutlandığı Kutlu Doğum ayına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her yıl düzenlediğimiz Kutlu Doğum etkinliğini bu yıl daha da geniş bir şekilde yapmayı planlıyoruz. Tüm Mardinli kardeşlerimizi 4 Nisan Cumartesi günü Karayolları Miting Alanı'nda görmek istiyoruz. Her yıl Nisan ayında Türkiye 'nin birçok il, ilçe , köy ve beldelerde mevlit etkinliği düzenliyoruz. Platform olarak; 2014 yılında 39 il, 105 ilçe, 170 köy, belde, 10 okul , 8 üniversite olmak üzere toplam 332 merkezde Kutlu Doğum etkinliği düzenledik.  Hz. Peygamberin doğum yıldönümü münasebetiyle düzenlenen etkinliklerden asıl maksat Hz. Peygamber'in evrensel risalesini, faziletini, adaletini ve doğruluğunu hatırlamak ve bütün bunları hayatımızda uygulama azmini tazelemektir."