Mardin'de mezarlık düzenleme çalışmaları

Mardin'de mezarlık düzenleme çalışmaları
Mardin'de mezarlık düzenleme çalışmaları
- Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından il ve ilçe merkezlerinde bulunan mezarlıkların bakım ve temizleme çalışmaları başladı.

MARDİN (AA) - Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından il ve ilçe merkezlerinde bulunan mezarlıkların bakım ve temizleme çalışmaları başladı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü'nce il ve ilçe merkezlerinde bulunan mezarlıklarda uzayan, sararan otlardan ve diğer atıklardan arındırmak için temizleme çalışmalarına devam edildiği bildirildi.

Mezarlıklar Şube Müdürü Orhan Yalçın, yaz mevsimi boyunca bu çalışmalara devam ettiklerini ve bu çalışmayı vatandaşların mezarlıklarda dini vecibelerini daha rahat  ve temiz bir ortamda yerine getirebilmesi için yaptıklarını belirterek, "Vatandaşlarımız, mezarlıklarını  ziyarete geldiklerinde sevdiklerinin yattığı yeri temiz görmeleri onların hakkıdır. Belediye olarak ta onlara bu hizmeti yapmak zorundayız" dedi.

 Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Yavuz ise,  vatandaşların mezarlık ziyaretlerini daha rahat gerçekleştirmeleri ve defin işlemlerini yapabilmeleri için kimi mezarlık yollarının düzenlendiğini kaydetti.

Yavuz, şöyle dedi:

"Mezarlıklar her zaman temiz ve düzenli olması gereken yerlerimizdir. Başlattığımız çalışma ile mezarlıklarımızı elden geçirerek düzenlemelerini yapıyoruz. Ayrıca, ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmaları kapsamında mezarlıklarımızı da ihmal etmedik. İlçemizde bulunan bütün mezarlıklarımıza değişik türlerde ağaçlar dikerek mezarlıklarımızın daha yeşil, daha huzur veren ve düzenli görüntüye kavuşmasını sağlıyoruz."