Mardin'de öğrencilerin ulaşım eylemi

Mardin'de öğrencilerin ulaşım eylemi
Mardin'de öğrencilerin ulaşım eylemi
- Mardin Artuklu Üniversitesi öğrencileri, şehir içi toplu taşıma araçlarında yaşadıkları sorunları öne sürerek üniversitenin kampus girişinde oturma eylemi yaptı.

MARDİN (AA) - Mardin Artuklu Üniversitesi öğrencileri, şehir içi toplu taşıma araçlarında yaşadıkları sorunları öne sürerek üniversitenin kampus girişinde oturma eylemi yaptı.

Öğrenciler, sık sık araçlarda aktarma yaşandığını bu nedenle de kimi zaman derslere ve sınavlara geç kaldıklarını belirtti.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Seyfettin Yavuz ve Büyükşehir Belediye Başkan  Danışmanı Enver Ete, öğrencilerle görüştü.

Öğrencilerin yapmış olduğu eylemin haklı bir eylem olduğunu belirten Yavuz, "Öğrenciler haklı olarak bir eylem gerçekleştirmişlerdir. Burada okuyan öğrencilerimiz ailelerinin bizlere bir emanetidir. Bizler bu emanete sahip çıkmalıyız. Hepimizin bir öğrencisi muhakkak vardır. Arkadaşlardan beklentimiz öğrencilere ilişkin daha duyarlı olmalarıdır" dedi.

Daha sonra yaşanan sorunlara ilişkin yetkililerle görüşen Yavuz ve Ete, sorunların çözümü konusunda yetkililerden söz aldı.

Alınan kararın öğrencilere aktarmasının ardından öğrenciler eylemlerine son verdi.