Mardin'de polis aracına yapılan saldırı

Mardin'de polis aracına yapılan saldırı
Mardin'de polis aracına yapılan saldırı
- AK Parti Mardin İl Başkan Vekili Ali Dündar, AK Parti Artuklu ilçe seçim bürosu önünde emniyet tedbiri alan polis aracına yapılan saldırıyı kınadıklarını söyledi.

MARDİN (AA) - AK  Parti İl Başkan Vekili Ali Dündar,  AK Parti Artuklu ilçe seçim bürosu önünde emniyet tedbiri alan polis aracına atılan 2 el yapımı patlayıcı ile ilgili yapılan saldırıyı kınadıklarını söyledi.

Dündar, parti binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimin sağlıklı ve huzurlu bir şekilde devam etmesi için herkesin sağduyulu olması gerektiğini belirtti.

Bazı kesimlerin seçim sürecini provoke etmeye ve AK Parti'nin ilerleyişini durdurmak için çalıştıklarını kaydeden Dündar, seçim bürolarına yapılan saldırıların kimseye fayda getirmeyeceğini ifade etti.

Bu tür saldırıların ülkedeki seçim ortamını gerginleştirdiğini vurgulayan Dündar, şöyle konuştu:

"Yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. İnşallah bu saldırılar bir daha tekrarlanmaz. Bu saldırıların önünü kesmek için bütün partililerin mutlaka adım atması gerektiğini düşünüyorum. Bu saldırıların demokrasimize seçim ortamımıza büyük zararlar vereceğini hepimiz görüyoruz. Özellikle bölgemizin bu hassas döneminde ve bu seçim ortamında bu saldırıların yapılması seçim güvenliğini riske sokar. Saldırıyı kınıyoruz. AK Parti'nin seçim süreci boyunca hiçbir provokatif eyleme gelmeyeceğini deklare ediyoruz. Mardin'de seçimlerin sağlıklı yürümesi için teşkilatımız üzerine düşen bütün gayreti yapacaktır."