Mardin'de Ramazan hazırlıkları

Mardin'de Ramazan hazırlıkları
Mardin'de Ramazan hazırlıkları
- Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Doğan Gazan, Mardinli esnafın Ramazanın bereketini beklediğini belirtti.

MARDİN (AA) - Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Doğan Gazan, Mardinli esnafın Ramazanın bereketini beklediğini belirtti.

Gazan yaptığı açıklamada, Ramazan ayına az bir süre kala esnafın tüm hazırlıklarını yaptığını kaydetti.

Haziran ve Temmuz ayına denk gelen Ramazan ayının esnaf için işlerinin açıldığı, hareketliliğin arttığı bereketli bir dönem anlamına geldiğini belirten Gazan, vatandaşların esnaftan güvenle alışveriş yapabileceklerini söyledi.

Ramazan alışverişinin profil yönünden diğer aylara göre farklılık gösterdiğini vurgulayan Gazan, şu ifadeleri kullandı:

" Gıda sektöründe faaliyet gösteren esnafımız, Ramazan ayında alışveriş yönünden yüzde 50 daha fazla hareketlilik ve canlılık yaşıyor. Bu da piyasaya daha fazla paranın girmesi demektir. Başta bakkal, manav, tatlıcı, baklavacı, kasap, şarküteri esnafımız olmak üzere gıda sektöründe faaliyet gösteren esnafımıza Ramazan ayı can suyu olacaktır. Siftahsız dükkan kapatan esnafımız için Ramazan ayı, işlerin açıldığı, borçların ödendiği en hayırlı aylardandır. Ayrıca üretim artarken, böyle bereket varken zam olmamalı"


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  zam

  ,

  Alışveriş

  ,

  gıda

  ,

  esnaf