Mardin'de Ramazan öncesi gıda denetimleri artırıldı

Mardin'de Ramazan öncesi gıda denetimleri artırıldı
Mardin'de Ramazan öncesi gıda denetimleri artırıldı
- Mardin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Elçin, Ramazan öncesi tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla gıda üretim, gıda satış ve toplu tüketim yerlerine yönelik denetimlere hız verildiğini bildirildi.

MARDİN (AA) - Mardin Gıda , Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Elçin, Ramazan öncesi tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla gıda üretim, gıda satış ve toplu tüketim yerlerine yönelik denetimlere hız verildiğini bildirildi.

Elçin, yaptığı açıklamada, özellikle fırın, pastane ve unlu mamul üretimi yapan yerlerinin denetimlerine öncelik verilerek, tüm gıda işletmelerinde denetimlerin artırıldığını belirtti.

Vatandaşların karşılaştıkları sorunları "Alo Gıda 174" hattına bildirmelerini isteyen Elçin, şunları kaydetti:

"Halkımızın güvenilir gıdaya ulaşmasını sağlamak için il genelinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü gıda kontrol görevlilerince denetimler sürdürülüyor. Denetimlerde işletmelerin kayıt ve onay belgeleri, fiziki ortamları, asgari teknik ve hijyenik şartlara uygunluklarının kontrolü yapılıyor. Ayrıca işletme sahipleri ve çalışanları gıda güvenliği ve personel hijyeni konularında bilgilendirildi. Denetimlerde hijyenin yanı sıra özellikle ramazan ayında tüketimi artan tatlı ürünlerinde kullanılan yağlar başta olmak üzere kızartmalarda kullanılan yağlarının kontrolü yapılmaktadır. Ayrıca soğuk zincirin korunması gereken ürünlerde işletmelerin soğuk zinciri koruyup korumadıkları teknik cihazlarla anında tespit edilmekte ve sonuçlara göre gerekli işlemler yapılıyor."


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Tarım

  ,

  gıda

  ,

  personel

  ,

  ,

  kayıt