Mardin'de terör örgütü operasyonu

Mardin'de terör örgütü operasyonu
Mardin'de terör örgütü operasyonu
- Terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'ye yönelik operasyonda gözaltına alınan 5 kişiden 4'ü tutuklandı - Zanlıların, son günlerde yapılan operasyonlara misilleme için polise yönelik kaçırma, alıkoyma ve suikast hazırlığında olduğu öne sürüldü

MARDİN (AA) - Mardin'de terör örgütü PKK 'nın gençlik yapılanması YDG-H'ye yönelik eş zamanlı operasyonda 5 kişi gözaltına alındı.

Mardin Valiliğinden yapılan açıklamada, PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması olan YDG-H içerisinde faaliyet gösterenlerin  kent  genelinde son günlerde yapılan operasyonlara misilleme olarak güvenlik görevlilerine yönelik kaçırma, alıkoyma, suikast yapabileceği bilgisinin edinilmesi üzerine çalışma başlatıldığı belirtildi.

Artuklu ilçesindeki bir otomobilde 4 şüphelinin yakalandığı,  silah ve örgütsel malzemenin ele geçirildiği ifade edilen açıklamada, daha sonra şüphelilerle ilgisi bulunduğu değerlendirilen bir kişinin daha gözaltına alındığı bildirildi.

Açıklamada, sorgularının ardından adli mercilere sevk edilen zanlılardan S.Ç. (20), N.A. (20), M.A. (20) ve M.Ö'nün (20), "Silahlı terör örgütüne üye olmak, sayı ve nitelik bakımından vahim olan silah veya mermilerin satın alınması, taşınması ve bulundurulması" suçlarından tutuklandığı, diğer şüphelinin ise serbest bırakıldığı kaydedildi.

 


  ETİKETLER:

  KCK

  ,

  PKK

  ,

  YDG-H

  ,

  suikast

  ,

  güvenlik

  ,

  kent

  ,

  silah