Mardin'de terör örgütüne yönelik operasyonlar

Mardin'de terör örgütüne yönelik operasyonlar
Mardin'de terör örgütüne yönelik operasyonlar
- Kızıltepe ve Dargeçit ilçelerinde gözaltına alınan 5 kişi, "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklandı

MARDİN (AA) - Mardin'in Kızıltepe ve Dargeçit ilçelerinde terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 5 kişi tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Kızıltepe'de Cumhuriyet Mahallesi'nde, maskeli grubun dağıtılması amacıyla gerçekleştirilen müdahalede Ş.S. (20) ve E.V'nin (20) gözaltına alındığı belirtildi.

Dargeçit'te ise Bahçebaşı Mahallesi'nde terör örgütü PKK /KCK mensuplarının yakalanması, silah ve patlayıcıların ele geçirilmesi, kamu düzeni ve güvenliğiyle vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak için gerçekleştirilen operasyonda bir ikamette yapılan aramada H.Ş. (35), M.Ş.T. (46) ve L.A'nın (32) gözaltına alındığı kaydedilen açıklamada, 5 zanlının emniyetteki işlemlerin ardından sevk edildiği adli mercilerce "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklandığı bildirildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Terörle mücadele kapsamında hukuk devleti ilkelerine bağlı ve insan haklarına saygılı görev anlayışı çerçevesinde, gerek toplumun tüm katmanlarıyla gerekse terörle mücadele eden diğer kurumlarla koordinasyon ve iş birliği içerisinde halkımızın huzuru, devletimizin selameti için her türlü terör olayını önlemeye yönelik çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülecek ve gerekli tedbirler alınacaktır."


  ETİKETLER:

  KCK

  ,

  PKK

  ,

  Terörle Mücadele

  ,

  Kamu

  ,

  hukuk

  ,

  ,

  silah

  ,

  emniyet