Mardin'deki elektrik sorunu

Mardin'deki elektrik sorunu
Mardin'deki elektrik sorunu
- Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Ali Dündar, Mardin'de son yıllarda yaşanan elektrik sorununun Mardin tarımına zarar verdiğini söyledi.

MARDİN (AA) - Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Ali Dündar, Mardin'de son yıllarda yaşanan elektrik sorununun Mardin tarımına zarar verdiğini söyledi.

Dündar yaptığı açıklamada, yapılan çalışmalar ile bu konuda bir ilerleme sağlanamadığını, DEDAŞ''ın özelleştirilmesiyle beraber artan tarımsal elektrik sorunun gün geçtikçe kangrenleşmeye başladığını belirtti.

Firmanın tamamen ticari bir zihniyetle yaklaştığını ve hiç yatırım yapmadığını savunan Dündar, şöyle dedi:

"Arızalar, 12 saatti bulan kesintiler ve voltaj salınımları üretimimize büyük zararlar vermektedir. Daha önce defalarca dile getirmemize ve bu konuda tüm makamlara konu ile ilgili raporlar sunmamıza rağmen sorun çözüm noktasından uzak görülmektedir. Bu sorun ticari firmanın sert kapital yaklaşımları ile asla çözülemeyecektir."

An itibari ile üreticilerin tarımsal desteklerin bloke edildiğini aktaran Dündar, "DEDAŞ, elektrik alacağını çok rahat tahsil edebilmektedir. DEDAŞ firmasını bu  üretim sezonunda kesinti yapmamaya, sağlıklı üretim koşullarının bir bileşeni olan elektrik enerjisini uygun koşullarda sağlamaya davet ediyoruz. Oda olarak, haksız elektrik kullanımına karşı olduğumuz gibi vatandaşın ve üreticinin mağdur edildiği haksız politikalara da şiddetle karşı duracağımızın bilinmesini istiyoruz" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Yatırım

  ,

  Ziraat

  ,

  elektrik

  ,

  Uzak

  ,

  Karşı