Mardin'deki patlayıcının infilak etmesi

Mardin'deki patlayıcının infilak etmesi
Mardin'deki patlayıcının infilak etmesi
- Artuklu ilçesinde, izinsiz gösterinin ardından el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Akpınar'ın vücudunda çok sayıda şarapnel parçası girişi olduğu bildirildi

MARDİN (AA) - Artuklu ilçesinde el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu ölen Ali Akpınar'ın otopsi raporuna göre, vücuduna çok sayıda şarapnel parçası isabet ettiği açıklandı.

Mardin Valiliğinden yapılan açıklamada, Yalım Mahallesi'nde dün akşam saatlerinde düzenlenen izinsiz gösteri üzerine olay yerine güvenlik güçlerinin intikal ettiği belirtildi.

Vatandaşların canına ve malına kastederek huzuru bozan yüzleri kapalı, ellerinde sapan olan grubun, çoklu havai fişek atma mekanizması ve patlayıcı maddelerle zırhlı araçlara saldırıda bulunduğu belirtilen açıklamada, "Gösteri yapan grup dağıldıktan yarım saat sonra kuvvetli bir patlama duyulması üzerine güvenlik güçlerimiz tekrar olay yerine intikal etmiş, herhangi bir bulguya rastlanmamıştır. Bir süre sonra yakınları tarafından Mardin Devlet Hastanesine ağır yaralı olarak getirilen Ali Akpınar'ın yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği öğrenilmiştir" ifadelerine yer verildi.

Akpınar'ın cenazesinin otopsi için Diyarbakır Adli Tıp Kurumuna gönderildiği kaydedilen açıklamada, şunlar kaydedildi.

"Adli tıp kurumunda yapılan otopsi sonucuna göre, şahsın vücudunda çok sayıda şarapnel parçası girişi olduğu ve şarapnel parçaları ile uyumlu yaraların öldürücü nitelikte olduğu belirtilmiştir. Bazı basın yayın organlarında konunun istismar edildiği görülmekte olup maksatlı bir şekilde yapıldığı düşünülen bu tür haberlere vatandaşlarımızın itibar etmemeleri ve bunlara ihtiyatla yaklaşması önem taşımaktadır."