Mardin'deki Suriyeli sığınmacılara Almanya'dan yardım

Mardin'deki Suriyeli sığınmacılara Almanya'dan yardım
Mardin'deki Suriyeli sığınmacılara Almanya'dan yardım
MARDİN (AA) - Alman yardım kuruluşu Welt Hunger Hilfe tarafından, Suriye'deki iç savaştan kaçarak Mardin'e yerleşen sığınmacı çocuklar için nakdi...

MARDİN (AA) - Alman yardım kuruluşu Welt Hunger Hilfe tarafından, Suriye 'deki iç savaştan kaçarak Mardin'e yerleşen sığınmacı çocuklar için nakdi yardımda bulunuldu.

Yardım kuruluşu tarafından Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinden servis kullananlara 50, servis kullanmayanlara da 100 lira yardım Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformu aracılığıyla dağıtıldı.

Platform başkanı Lütfü Günlüoğlu, yaptığı açıklamada, hayırsever kuruluş tarafından Atatürk İlköğretim Okulunda okuyan 350 öğrenciye nakdi yardım yapıldığını söyledi.

Öğrencilerin hem servis ücretlerini hem de 2 aylık kırtasiye masraflarını karşıladıklarını ifade eden Günlüoğlu, şöyle dedi:

"Servis kullanan öğrencilere 100, kullanmayanlara 50 lira nakdi yardım veriyoruz. Devlet de buradaki öğretmenlere ayda 20 dolar yardımda bulunuyor. Yurt içi ve yurt dışından gelen yardımları sığınmacılara dağıtıyoruz. Bazen öğretmen maşlarını da ödüyor, kırtasiye, masa, dolap gibi ihtiyaçları da karşılamaya gayret gösteriyoruz."

 Suriyeli aileler de kendilerine ulaştırılan yardımlardan duyduğu memnuniyeti belirterek, Türkiye 'deki yetkililer ile Alman yardım kuruluşuna teşekkür ettiklerini ifade ettiler.