Mardin'deki terör saldırısı

Mardin'deki terör saldırısı
Mardin'deki terör saldırısı
- Bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca Nusaybin Hükümet Konağı'na düzenlenen silahlı saldırıda yaralanan özel harekat polisinin tedavisinin sürdüğü bildirildi

MARDİN (AA) - Nusaybin'de, terör örgütü PKK mensuplarınca  Hükümet Konağı'na yapılan roketatarlı ve silahlı saldırıda yaralanan özel harekat polisinin tedavisinin Diyarbakır 'da sürdüğü belirtildi.

Valilikten yapılan açıklamada, ilçede dün 21.30 sıralarında bölücü terör örgütü mensupları tarafından Hükümet Konağı'na roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendiği hatırlatıldı.

Saldırıya anında karşılık verilmesi üzerine çıkan çatışmada bir terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Saldırıda yaralanan polis memuru, kaldırıldığı Nusaybin Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından Mardin Devlet Hastanesi'ne oradan da Dicle Üniversitesine Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Polisimizin tedavisi devam ediyor. Valilikçe vatandaşların can ve mal güvenliğine yönelik tedbirler alınmaya ve gerekli operasyonlara devam edilmektedir."

Terör örgütü PKK mensuplarınca Hükümet Konağı'na düzenlenen roketli ve silahlı saldırıda bir polis yaralanmış, saldırının ardından çıkan çatışmada, bir terörist ölü ele geçirilmişti.