Mardin'deki terör saldırısı

Mardin'deki terör saldırısı
Mardin'deki terör saldırısı
- Artuklu ilçesinde askeri servis aracının geçişi sırasında düzenlenen, 1 askerin şehit olduğu, 5'i asker 8 kişinin yaralandığı saldırının tahribatı gün ağarınca ortaya çıktı - Patlamanın etkisiyle yolda çukur oluşurken, çevredeki birçok ev ve iş yerinin camları kırıldı, bazı araçlarda hasar meydana geldi

MARDİN (AA) - Mardin'in merkez Artuklu ilçesinde düzenlenen 1 askerin şehit düştüğü, 5'i asker 8 kişinin yaralandığı terör saldırısının tahribatı ortaya çıktı.

Meydanbaşı Mahallesi'nde dün gece terör örgütü PKK mensuplarınca yoldaki çöp konteynerine yerleştirilen patlayıcının askeri servis otobüsünün geçişi sırasında infilak ettirildiği saldırıda yol ile ev ve iş yerlerindeki hasar patlamanın şiddetini gözler önüne serdi.

Patlamanın etkisiyle yolda çukur oluşurken, çevredeki çok sayıda ev ve iş yeri ile park halindeki araçlarda hasar meydana geldi.

Vatandaşlar, havanın aydınlanmasıyla ev ve iş yerlerinde kırılan camları temizlemeye çalıştı. 

Olay yerinde patlama nedeniyle zarar gören elektrik hatları onarılıyor.

Mahalle sakinlerinden 74 yaşındaki Hasine Akan, yaptığı açıklamada, patlamadan dolayı çok korktuklarını söyledi.

"Evin içine sanki ateş girdi. O an ne yapacağımızı bilemedik. Allah bizlere yardım etsin" diyen Akan, patlamada evlerinin büyük hasar gördüğünü belirtti.

Akan'ın oğlu Şeyhmus Akan da patlamayı ilk duyduğunda büyük bir korku ve panik yaşadığını daha sonra durumu itfaiyeye ve polise bildirdiğini aktardı.

Patlamadan dolayı evlerinin zarar gördüğünü ifade eden Akan, "Ne pencere ne duvar ne kapı kaldı. Elektrik kesintisi devam ediyor. Yetkililerden destek bekliyoruz" dedi.

Mardin'in Artuklu ilçesinde dün akşam askeri personeli taşıyan servis aracına PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda Piyade Uzman Çavuş Ergün Karaca şehit olmuş, 5 asker, 2 sivil personel ile 1 vatandaş yaralanmıştı.