MAÜ'de karma sergi

MAÜ'de karma sergi
MAÜ'de karma sergi
MARDİN (AA) - Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencileri, karma sergi açtı.Kermozade Sanat Galerisi'nde...

MARDİN (AA) - Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencileri, karma sergi açtı.

Kermozade Sanat Galerisi'nde açılan sergide, öğrencilerin öğretim yılı içerisinde derslerde yaptıkları sanatsal çalışmalar sergilendi.

Serginin açılışında konuşan MAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça,  Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünün 2013 yılında kurulduğunu ve 43 öğrencisinin bulunduğunu söyledi.

Galeride bulunan birbirinden güzel çalışmaları büyük bir ilgiyle incelediğini, öğrencilerin geldiği seviyenin memnuniyet verici olduğunu belirten, Ağırakça şöyle dedi:

"Mardin şehri bir bütün olarak tarihten günümüze tüm sanatçılara ilham kaynağı olmuştur. Böylesine şiirsel bir kentin elbette ki öğrencileri de bu şehirden nasibini alacaktır. Güzel Sanatlar Fakültesi olarak Mardin'in sanatsal değerlerine akademik bir  yorum katmak yakışırdı. Bu bağlamda öğrencilerimizin emeğine sağlık diyor, öğrencilerin bu sergiyi hazırlamasında öncü olan akademisyenlerimize teşekkür ediyorum."

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Zekiye Sarıkartal ise, fakülte olarak sanatsal anlamda donanımlı, yaratıcı fikirleri projelendirebilen, akademik çalışma yeterlilikleriyle donanmış sanatçı adayları yetiştirme gayreti içinde olduklarını kaydetti.