Memur-Sen Mardin İl Temsilcisi Aydın:

Memur-Sen Mardin İl Temsilcisi Aydın:
Memur-Sen Mardin İl Temsilcisi Aydın:
- Memur-Sen Mardin İl Temsilcisi Mustafa Aydın, "Hükümetin ve Kamu İşveren Heyeti'nin, oransal zam teklifleri dışında hem 2016 hem de 2017 yılı için mali ve sosyal haklar alanında yeni teklifler sunmasını istiyoruz"

MARDİN (AA) - Memur-Sen Mardin İl Temsilcisi Mustafa Aydın, kamu görevlilerinin toplu sözleşme görüşmelerine ilişkin, " Hükümetin ve Kamu İşveren Heyeti'nin, oransal zam teklifleri dışında hem 2016 hem de 2017 yılı için mali ve sosyal haklar alanında yeni teklifler sunmasını istiyoruz" dedi.

Aydın, yaptığı açıklamada, Kamu görevlilerinin 2016-2017 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının belirleneceği toplu sözleşme görüşmelerin de Memur-Sen olarak hem cüzdana hem de vicdana yönelik olmasına özen gösterdiklerini söyledi.

Aydın, maaş ve ücretlere yönelik zam tekliflerini yüzdelik zam, taban aylığı, refah payı ve enflasyon farkından oluşan dörtlü bir mali paket olarak hazırladıklarını belirtti.

Bütün kamu görevlilerin kadrolu olarak istihdam edilmesinin öncelikleri olduğunu belirten Aydın, gelir vergisi kaynaklı maaş kayıplarının telafisini istediklerini kaydetti.

Kamu görevlilerinin yüzünü güldürmeyecek teklifi müzakere etmediklerini ifade eden Aydın, şunları belirtti:

"Hükümet ve Kamu İşveren Heyeti, toplu sözleşme imzalamak ve kamu görevlilerini mutlu etmek istiyorsa, hakkımızı vermeli ve bu amaçla kamu görevlilerine oransal zam yanında taban aylığı ve refah payı ile birlikte sosyal yardımlarda da önemli ölçüde artışlar sağlamalıdır. Hükümetin ve Kamu İşveren Heyeti'nin, Oransal zam teklifleri dışında hem 2016 hem de 2017 yılı için mali ve sosyal haklar alanında yeni teklifler sunmasını istiyoruz. Toplu Sözleşme sürecinin başlangıcında ifade ettiğimiz 'bütün kamu görevlilerini mutlu edecek' teklife ulaşıncaya kadar masada olacağız ve kamu görevlilerini mutlu etmeyecek bir metnin altına asla imza atmayacağız. Biz, mali ve sosyal haklar bakımından 'Büyük Türkiye ', vicdani tekliflerimiz açısından da 'Yeni Türkiye' iradesiyle örtüşen teklifler bekliyoruz.