Midyat Platformu üyeleri'nden Zirek'e ziyaret

Midyat Platformu üyeleri'nden Zirek'e ziyaret
Midyat Platformu üyeleri'nden Zirek'e ziyaret
- Midyat Sorunlarını Tartışma ve Çözüm Yolları Platformu (Midyat Platformu), Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet Zirek'i ziyaret etti.

MARDİN (AA) - Midyat Sorunlarını Tartışma ve Çözüm Yolları Platformu (Midyat Platformu), Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet Zirek'i ziyaret ederek ilçede yaşanan sorunlara ilişkin hazırlamış oldukları raporu sundu.

 Midyat Platformu Başkanı Reşit Coşkun, Midyat'ta yaşanan sorunları dile getirmek ve sorunlara ilişkin hazırladıkları raporu Zirek'e sunduklarını belirtti.

Coşkun, Midyat'ta durak, yol, kaldırım ve ulaşım sorunlarını yanı sıra diğer sorunlara ilişkin hazırlamış oldukları rapora ilişkin büyükşehirin kendilerine destek vermelerini istediklerini söyledi.

 Özellikle Midyat Devlet Hastanesi yolunun ciddi anlamda kötü olduğunu dile getiren Coşkun, "Kışın hastane yolunda yürümek gerçekten çok zor oluyor. Adeta bir bataklığı andırıyor. Zamanında yapılamayan yol konusunda sizlerden bize yardımcı olmanızı talep ediyoruz" dedi.

Zirek, platformun kendisine sunduğu rapora ilişkin imkanları dahilinde yaşanan sorunlara son vereceklerini kaydetti.

STK'ların ve platformların bir nevi halkın sesi olduğunu vurgulayan Zirek, belediye olarak platform ve STK'larla da her zaman çalışmaya hazır olduklarını söyledi. 

 Zirek, şöyle konuştu:

"Bizler daha sonra yaşanan sorunlara ilişkin çözüm yolları bulacağız. En uygun şekilde nasıl problemleri çözeceksek o şekilde çözmeye çalışacağız. Ancak, vermiş olduğunuz raporda Midyat hastane yoluna ilişkin böyle bırakılmayacaktır. Kessinlikle sorunu çözeceğiz. Enazından yaşanan kış koşullarına ilişkin şimdilik gerekli müdahaleyi yapacak. Diğer yapılacak çalışmalar ise daha sonra plan ve program içersinde yapılacaktır."