Midyat'ta kaçak elektrik taraması

Midyat'ta kaçak elektrik taraması
Midyat'ta kaçak elektrik taraması
- Mardin'in Midyat ilçesinde Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (Dicle EDAŞ) ekiplerinin yaptığı kaçak taramasında 31 kaçak kullanım belirlendi.

MARDİN (AA) - Mardin'in Midyat ilçesinde Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (Dicle EDAŞ) ekiplerinin yaptığı kaçak taramasında 31 kaçak kullanım belirlendi.

Edinilen bilgiye göre, İlçenin Akçakaya mahallesinde gerçekleştirilen ve 62 kişilik bir ekibin gerçekleştirdiği kaçak elektrik taramasında, görevliler tek tek tüm ev ve işyerlerindeki elektrik sayaçlarını kontrol etti.

Yapılan kontroller sırasında 31 müşterinin kaçak elektrik kullandığı belirlenirken, 29 müşterinin sayacının ise sağlıklı ölçüm yapmadığı belirlendi.

 Kaçak elektrik kullananlar hakkında gerekli idari ve adli işlemler yapılırken, sağlıklı ölçüm yapmadığı saptanan sayaçlar ise yenileri ile değiştirildi.

Mahallede tarama sürerken, kaçak taraması yapıldığının duyulması üzerine elektrik sayaçları mesken içerisinde bulunan bazı kişilerin, ekiplere kapılarını açmadıkları, bazı kişilerin de sayacının değiştirilmesini engelleyebilmek için çaba sarf ettiği gözlendi.?