Milletvekili aday adayı Aygün BM toplantısına katıldı

Milletvekili aday adayı Aygün BM toplantısına katıldı
Milletvekili aday adayı Aygün BM toplantısına katıldı
- AK Parti Diyarbakır Milletvekili aday adayı Aygün: "BM'deki toplantıda Türikye'ye sığınan kadınların sıkıntılarını dile getirdik"

DİYARBAKIR (AA) - AK Parti Diyarbakır Milletvekili aday adayı ve Suriye Dostluk Derneği Başkanı Kadriye Esra Aygün, Birleşmiş Milletler (BM) "Kadının Statüsü Komisyonu"nun 59. oturumuna katıldı.

Aygün yaptığı açıklamada,  Birleşmiş Milletler "Kadının Statüsü Komisyonu"nun 59. oturumunda delege olarak yer aldığını söyledi. Oturumda Suriyeli kadınların sorunlarını ele alındığını dile getiren Aygün,  Suriye'de yaşanan dramın en büyük mağdurlarının  kadın ve çocuklar olduğunu kaydetti.

Türkiye 'nin Suriye'deki iç savaşın yarattığı insani krizi BM gündemine getirmek için büyük çaba gösterdiğini vurgulayan Aygün, şöyle dedi:

"Ancak uluslararası toplum kadınlara yönelik coğrafi ve kültürel ayrımcılık yapıyor. Suriye'deki iç savaşın en büyük mağdurları olan kadınların yaşadığı eziyet BM'de gündeminde yeterli derecede yer bulmuyor. BM'deki toplantıda heyet olarak Türkiye'ye sığınan kadınların sıkıntılarını dile getirdik."

Aygün, Suriyeli kadınların sıkıntısının sona ermesi için Eser rejimine uluslararası toplumun yaptırımının zorunlu olduğunu sözlerine ekledi.