Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- Bağımsız Mardin Milletvekili adayı Mahmut Kılınç, siyasetin uzun soluklu bir maraton olduğunu, kendilerinin de bu maratonun daha başında olduklarını ve çalışmalarına kaldıkları yerden devam edeceklerini belirtti.

MARDİN (AA) - Bağımsız Mardin Milletvekili adayı Mahmut Kılınç, siyasetin uzun soluklu bir maraton olduğunu, kendilerinin de bu maratonun daha başında olduklarını ve çalışmalarına kaldıkları yerden devam edeceklerini belirtti.

Hür Dava Partisi'nin desteklediği aday Kılınç, parti binasında yaptığı açıklamada, sonucun kendilerini asla ümitsizliğe sevk edemeyeceğini söyledi.

Seçim süresince kendilerine destek veren herkese teşekkür eden Kılınç,  "Bizler, seçimlerden önce de çıkan sonuç her ne olursa olsun bir dava partisi olduğumuzu deklare edip çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğimizi söylemiştik. Çıkan sonuç bizi ümitsizliğe sevk etmeyecek, aksine yeni bir çalışmanın başlangıcı olacak. Bugünden itibaren çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz" diye konuştu.

Hür adaylar olarak seçim süresi boyunca yoğun bir tempo ile çalıştıklarını dile getiren Kılınç, üzerlerine düşen görevi fazlasıyla yaptıklarını söyledi. Beklemedikleri bir sonucun karşılarına çıktığını ifade eden Kılınç, ancak çıkan sonucun ne getirip ne götüreceğini ilerleyen zamanda hep birlikte göreceklerini belirtti.

Oylarının sabotaja uğradığı iddiaların ilişkin Kılınç, şunları söyledi:

"Bu konuyla ilgili bizlere de çok sayıda bilgi geldi. Bizler bunun takipçisi olacağız. Oyların adil bir şekilde sayılmadığını herkes biliyor. Elimize somut bir belge gelirse basınla paylaşacağız. Oy pusulalarında bağımsızların isimleri çok küçük yazılarak adeta hakaret edildi. Bağımsızların görevlileri olmadığı için oyların bir şekilde sümen altı edildiğini biliyoruz. Ancak, şu an için elimizde bir belge yok. Bunun takipçisiyiz." 


  ETİKETLER:

  Seçim

  ,

  Aday

  ,

  Parti

  ,

  belge

  ,

  oy

  ,

  milletvekili