Miraç Kandili

Miraç Kandili
Miraç Kandili
- Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, "Miraç değerleri, insanlığa yüce ufuklar kazandıran değerlerdir" dedi.

MARDİN (AA) - Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, "Miraç değerleri, insanlığa yüce ufuklar kazandıran değerlerdir" dedi.

Coşkun, yaptığı açıklamada, bir Miraç Kandilini daha idrak etmenin sevinç, huzur ve mutluluğunu yaşadıkalrını söyledi.

"Miraç, bizim için yüceliş ve yükseliştir. Beşeriyetin insanlığa, fiziğin metafiziğe, bedenin ruha, ruhun sahibine, kulun Allah'a yükselişidir" ifadesini kullanan Coşkun, şunları kaydetti:

"Her yıl gelen Miraç, her şeyden önce bizlere hem yücelme ve yükselme yollarının yegâne sahibinin Allah olduğunu hem de birey, toplum ve insanlık alemi olarak gerek bu dünyada gerekse öte dünyada yücelmemizi ve yükselmemizi sağlayacak değerler manzumesini hatırlatmaktadır.  Miraç değerleri, insanlığa yüce ufuklar kazandıran değerlerdir. Sevgili Peygamberimizin (sas) Miracından ve Miracın getirdiği değerlerden ilham alarak bireyin, toplumun ve bütün insanlığın madden ve manen yükselişi üzerinde yeniden düşünmek durumundayız. Bu mübarek gecede Yüce Allah'a açılan ellerin ve yapılan dua ve yakarışların, İslam aleminin birlik , dirlik ve beraberliğine, toplumsal birlikteliğimizin güçlenmesine, insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını, başta yakın çevremiz olmak üzere bütün dünyada hepimizin gözü önünde cereyan eden hak ihlallerinin, şiddet ve acımasızlığın, acı ve gözyaşının dinmesini Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum.''

Coşkun, Miraç kandilinde Ulu Camii, Fuat Yağcı ve Kuba camisinde çeşitli programların yapılacağını belirterek, vatandaşları Cuma gecesi camilere davet etti.


  ETİKETLER:

  İslam

  ,

  şiddet

  ,

  toplum

  ,

  Birlik