Müftülük personeline başarı belgesi

Müftülük personeline başarı belgesi
Müftülük personeline başarı belgesi
- Hani Kaymakamı Hidayet Sarı, Hani İlçe Müftülüğü personeline başarı belgesi verdi.

DİYARBAKIR (AA) - Hani Kaymakamı Hidayet Sarı, Hani İlçe Müftülüğü personeline başarı belgesi verdi.

Hani İlçe Müftülüğü'nün Ulu Cami 'de düzenlediği aylık mutat toplantıda konuşan Hani Kaymakamı Hidayet Sarı, halkı bilinçlendirme ve örnek olmada büyük görevler yüklenen din görevlilerinin üzerlerine düşeni layıkıyla yaptığını ve her gittikleri yerlerde hizmetleri gördüklerini söyledi.

Başarı belgelerine layık görülen din görevlilerinin özellikle yürütülen cami inşaatlarında göstermiş oldukları gayretler, düzenlemiş oldukları Kuran-ı Kerim kursları ile vatandaşlarla iç içe ve diyalog halinde olmalarının başarı belgesi almalarına hak kazanmalarına sebep olduğunu dile getiren Sarı, şöyle konuştu:

"Sizlerin vazifenizin, beş vakit namaz kıldırmaktan ibaret olmadığını düşünüyorum. Her biriniz görev yaptığınız bölgelerde birer rehber olarak toplumu her konuda aydınlatmalısınız. Buhususta elinizden gelen gayreti gösterdiğinizden eminim. Tüm arkadaşlarımızın bu başarılı çalışmalarını takdirle karşılıyorum. Hepinize başarılar diliyorum."

Sarı, daha sonra Hani İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş başta olmak üzere Müftülük personeli, din görevlileri ve Kur'an kursu öğreticilerine başarı belgesi verdi.