Nevruz kutlaması

Nevruz kutlaması
Nevruz kutlaması
TÖRKAD Başkanı Alkış: "Silahlar gömülsün, yurduma ebedi huzur gelsin"

MARDİN (AA) - Töre Cinayetlerini Önleme ve Kadın Potansiyelini Değerlendirme Derneği (TÖRKAD) Başkanı Zeynep Alkış, "Silahlar gömülsün, yurduma ebedi huzur gelsin" dedi.

TÖRKAD Başkanı Alkış, Nevruz Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, Nevruz'un, birlik, dostluk, huzur, hoşgörü ve ebedi kardeşlik getirmesini dilediklerini belirtti.

Yeni Türkiye yolunda barışa her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu kaydeden Alkış, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Hoşgörü, sevgi ve kardeşliğin filizlendiği bu topraklarda, asırlar boyunca farklı inançlara, dillere, etnik köken ve kültürlere sahip insanlar bir arada, huzur içinde yaşadı, bundan sonrada yaşayacak. Bu birlikteliği bozmaya çalışanlara en iyi cevap Nevruz'da verilmelidir. Barış ve kardeşlik ortamını bozacak arayışlara fırsat verilmeli, Nevruz mutluluğun egemen olduğu daha güzel günlerin başlangıcı olmalıdır. Barış ortamını korumanın, kardeşliği, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmenin ve bu yolda gayret göstermenin adı Nevruz olsun, silahlar gömülsün, yurduma ebedi huzur gelsin."


  ETİKETLER:

  Nevruz

  ,

  Türkiye

  ,

  Kadın

  ,

  Fırsat

  ,

  töre

  ,

  Birlik