Nusaybin'deki sokağa çıkma yasağı

Nusaybin'deki sokağa çıkma yasağı
Nusaybin'deki sokağa çıkma yasağı
- Mardin Valiliği, Nusaybin'de bir teröristin etkisiz hale getirildiğini, tuzaklanan 3 bombanın infilak ettirildiğini, 8 barikat ve hendeğin kapatıldığını, bir sokağa döşenen brandanın da kaldırıldığını duyurdu

MARDİN (AA) - Nusaybin ilçesinde, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, bir teröristin etkisiz hale getirildiği, 8 barikat ve hendeğin kapatıldığını ve bir sokağa gerilmiş brandanın kaldırıldığı bildirildi.

Mardin Valiliğinden yapılan açıklamada,  Nusaybin Kaymakamlığınca halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması maksadıyla Abdulkadirpaşa, Fırat, Dicle, Yenişehir mahallelerinde 29 Kasım'da ilan edilen sokağa çıkma yasağının dün itibariyle kaldırıldığı hatırlatıldı.

Açıklamada, polis ve jandarma kuvvetlerince yürütülen operasyonda, bir teröristin etkisiz hale getirildiği, 8 barikat ve hendeğin kapatıldığı ve bir perde brandanın kaldırıldığı belirtildi.

Terör örgütü üyelerinin güvenlik güçlerine 12 roketatarlı, 9 silahlı ve 2 el yapımı patlayıcı ile saldırı düzenlediğinin belirtildiği açıklamada, yola tuzaklanan 3 bombanın infilak ettirildiği ifade edildi.  

 Tuzaklanan patlayıcıların imhası sırasında elektrik iletim hatları ile su transfer hattı borularında ağır hasar meydana geldiği, hasarların giderilmesi için çalışmaların titizlikle ve hızlı şekilde devam ettiği vurgulandı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güven içerisinde yaşamalarını sağlamak amacıyla bölücü terör örgütü mensuplarıyla mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere hukuk devleti ilkeleri çerçevesinde kararlılıkla devam edilmektedir. Vatandaşlarımızın sokağa çıkma yasağına uyma noktasında gösterdikleri sabır ve ihbarlar ile sair şekillerde kolluk kuvvetlerimize verdikleri destekler için bir kez daha teşekkür ediyoruz."