Nusaybin'deki sokağa çıkma yasağı

Nusaybin'deki sokağa çıkma yasağı
Nusaybin'deki sokağa çıkma yasağı
- Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, 1 terörist etkisiz hale getirildi - Teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 1 kadın hayatını kaybetti

MARDİN (AA) - Mardin'in Nusaybin ilçesindeki operasyonda 1 terörist etkisiz hale getirildi. El yapımı patlayıcının terör örgütü PKK mensuplarınca tuzaklanması sırasında meydana gelen patlamada bir kadın hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, dün 07.00 itibarıyla sokağa çıkma yasağı ilan edilen Abdulkadirpaşa, Fırat, Dicle ve Yenişehir mahallelerinde PKK'lı teröristlere yönelik başlatılan operasyon devam ediyor.

Bu mahallelerde cadde ve sokaklarda kazılan hendeklerin kapatılması, barikat ve brandaların kaldırılması için çalışma yürüten güvenlik güçlerine teröristlerce zaman zaman uzun namlulu silah ve roketatarlı saldırı gerçekleştiriliyor.

Operasyonlar sırasında Fırat Mahallesi'nde çıkan çatışmada, 1 terörist etkisiz hale getirildi.

Dicle Mahallesi'nde ise el yapımı patlayıcının terör örgütü PKK mensuplarınca tuzaklanması sırasında meydana gelen patlamada Fehima Aktı (59), ağır yaralandı.

Nusaybin Devlet Hastanesine yapılan ilk müdahalenin ardından Mardin Devlet Hastanesin'e sevk edilen Aktı, çabaya rağmen kurtarılamadı.

Aktı'nın ön otopsisinde, şarapnel parçalarının isabet etmesi sonucu hayatını kaybettiği belirlendi.