Okullararası Futsal Grup müsabakaları

Okullararası Futsal Grup müsabakaları
Okullararası Futsal Grup müsabakaları
DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da Okullararası Futsal Grup müsabakaları tamamlandı.Seyrantepe Spor Salonu'nda yapılan ve 4 gün süren müsabakalara 11...

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da Okullararası Futsal Grup müsabakaları tamamlandı.

Seyrantepe Spor Salonu'nda yapılan ve 4 gün süren müsabakalara 11 erkek ve 12 kız takımı olmak üzere toplam 23 takım mücadele etti.

Gruplara göre yapılan müsabakalarda, A grubunda Diyarbakır İBB KİPTAŞ Meslek Teknik Anadolu Lisesi, B grubunda Van Spor Lisesi, C grubunda Ağrı Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi birinci oldu. Erkeklerde ise A grubunda Diyarbakır Namık Kemal Lisesi, B grubunda Semerkant Meslek Teknik Anadolu Lisesi ve C grubunda ise Muş Spor Lisesi şampiyon oldu.

Diyarbakır'da dereceye giren takımlar Türkiye yarı finallerine katılma hakkını elde etti.

Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Akın Erim, AA muhabirine yaptığı açıklamada, müsabakaların centilmence sonuçlandığını söyledi.

Büyük çekişmeye sahne olan müsabakalarda dereceye giren takımların Türkiye yarı finallerine katılacağını belirten Erim, "Yarı finallere katılacak tüm takımlara şimdiden başarılar diliyorum. Diyarbakır'da yapılan müsabakalarda iki Diyarbakır takımı da dereceye girdi. Bu takımlarımızdan Türkiye finallerine yükselme başarısı bekliyoruz" dedi.