Okullararası Türkiye Hentbol Yarı Finalleri

Okullararası Türkiye Hentbol Yarı Finalleri
Okullararası Türkiye Hentbol Yarı Finalleri
DİYARBAKIR (AA) - Okullararası Türkiye Hentbol Yarı Final müsabakaları Diyarbakır'da sona erdi.Seyrantepe Spor Salonu'nda düzenlenen ve 3 gün süren...

DİYARBAKIR (AA) - Okullararası Türkiye Hentbol Yarı Final müsabakaları Diyarbakır'da sona erdi.

Seyrantepe Spor Salonu'nda düzenlenen ve 3 gün süren müsabakalarda erekler kategorisinde Diyarbakır Spor Lisesi, kızlarda ise Ankara Özel Çankaya Doğa Anadolu Lisesi şampiyon oldu.

Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Burhan Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 16 takımın yarıştığı müsabakaların sorunsuz bir şekilde tamamlandığını söyledi.

Gül, kategorilerine göre dereceye giren takımların 29 Mayıs ve 3 Haziran tarihleri arasında Hatay'da yapılacak Türkiye finallerine katılacağını belirtti.

Müsabakaların sorunsuz tamamlandığını dile getiren Gül, şunları kaydetti:

"Son günlerde Diyarbakır'da önemli organizasyona imza attık. Son olarak Okullararası Türkiye Hentbol Yarı Finalleri müsabakalarını düzenledik. Bugün sona eren müsabakaları anlımızın akıyla sorunsuz olarak tamamladık. Şampiyonada dereceye giren tüm takımları kutluyorum. Diyarbakır Spor Lisesi'ni ayrıca tebrik ediyorum."

Gül, Diyarbakır Spor Lisesi'nin ilk defa Okullararası Türkiye Hentbol Finallerine katılacağını sözlerine ekledi.