Okullararası Türkiye Hokey Şampiyonası

Okullararası Türkiye Hokey Şampiyonası
Okullararası Türkiye Hokey Şampiyonası
DİYARBAKIR (AA) - Okullararası Genç Erkekler ve Kızlar Türkiye Hokey Şampiyonası'nda, Diyarbakır'dan Yolaltı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kız...

DİYARBAKIR (AA) - Okullararası Genç Erkekler ve Kızlar Türkiye Hokey Şampiyonası'nda, Diyarbakır'dan Yolaltı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kız takımı üçüncü oldu.

Osmaniye'de yapılan ve 5 gün süren müsabakalarda Türkiye üçüncüsü olan Yolaltı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kız takımının elde ettiği başarı büyük bir sevinç yarattı.

Çim Hokeyi Diyarbakır İl Temsilcisi Mehmet Veysi Koyun, 5 gün süren müsabakaların gruplar halinde yapıldığını ve Diyarbakır'dan giden kız takımının büyük bir başarı elde ettiğini söyledi.

Koyun, grup müsabakalarında Diyarbakır temsilcisinin, Muğla Menteşe Teknik ve Anadolu Lisesini 2-1, İzmir Atatürk Spor Lisesini 1-0 yendiğini ve Konya Spor Lisesine ise 1-0 yenildiğini kaydetti.

Grubu ikinci olarak tamamlayan Yolaltı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kız Takımı'nın yarı finalle yüklediğini ifade eden Koyun, şöyle dedi:

"Yarı finalde Muğla HEM Menteşe Akşam Sanat Okuluna 3-2 yenilen temsilcimiz, üçüncü ve dördüncünün belirlediği bir maç yaptı. Bu maçta Osmaniye Atatürk Anadolu Lisesi ile karşılaştı. Osmaniye temsilcini mağlup eden ekibimiz, Türkiye üçüncüsü oldu. Bu başarısıyla Diyarbakır'a ilk kez kupa getiren ekip oldu. Şampiyonada Konya Spor Lisesini penaltılarla 3-2 yenen Muğla HEM Menteşe Akşam Sanat Okulu ise Türkiye birincisi oldu."

Koyun, kendilerine büyük destek veren spordan sorumlu Vali Yardımcısı Mimar Sinan Batmaz'a, Yenişehir Kaymakamı Mehmet Özel'e, Kayapınar Kaymakamı Süleyman Yıldırım'a, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Cebe'ye ve Yolaltı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Adil Turhan'a teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.