Okulların bilgisayar ve projeksiyon cihazlarıyla donatılması

Okulların bilgisayar ve projeksiyon cihazlarıyla donatılması
Okulların bilgisayar ve projeksiyon cihazlarıyla donatılması
- Diyarbakr'ın Hani ilçesinde 2015 yılı sonuna kadar bilgisayarsız okul kalmayacağı bildirildi.

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakr'ın Hani ilçesinde 2015 yılı sonuna kadar bilgisayarsız okul kalmayacağı bildirildi.

Okullarda Teknoloji Atılımı çalışması ile ilgili açıklam yapan Hani Kaymakamı Hidayet Sarı, öğretmen, öğrenci ve idarecilerle ilçedeki okullarda iyi bir eğitim için hep birlikte çalışacaklarını söyledi.

Okullarda teknolojinin iyi kullanılması gerektiğini dile getiren Sarı, şöyle konuştu:

"Teknoloji çok güzel bir nimet fakat onu kullanmayı bilmezsek bir bağımlılık oluşturur. Öğrenciler, oyunla derslerden kopabiliyorlar. Bu noktada öğretmen ve ailelere büyük görev düşmektedir. Bu hizmeti verimli kullanmak ailelerin ve öğretmenlerin elinde. Çocuklarımızın, geleceği için aile ilgisi çok mühim. Ailelerin çocuklarla daha fazla ilgilenmesi gerekiyor."

Hani İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahsum Burucu ise, yıl sonuna kadar ilçedeki tüm okulları bilgisayar ve projeksiyon cihazlarıyla donatacaklarını belirtti.

Öğrencilerin geleceğinin aydınlık olması için başarıların ve eğitim kalitesinin artması için çalıştıklarını ifade eden Burucu, "Bunun için eğitime özellikle önem veriyoruz. Okullarımızın teknoloji eksiği kalmasın istiyoruz. 2014-2015 eğitim-öğretim yılı sonuna kadar tüm okulları bilgisayar ve projeksiyon cihazıyla donatacağız. Eğitim için özel projelerimiz var" diye konuştu.